Pindroch egy friss hírrel indította az adását, eszerint „Berlinben, a Berlini Szabadegyetemen egy migránshátterű fiatalember molesztálja a hölgyeket, és a diákönkormányzat nem állt a női hallgatók mellé, merthogy szerintük a rendőrségi feljelentés egyfajta rasszista támadásnak tenné ki a migránshátterű fiatalembert. Nagyon nagy feszültség van itt a jogok között, az egyéni jogok között, és a nyílt társadalom ideológiája rányomja a bélyegét az egész ügyre” – fogalmazott a műsorvezető.
Szánthó szerint „ez az ügy csak egy vízmolekula az óceánban, ezernyi ilyen dolgot tudnánk még felhozni. Ennél a konkrét példánál szerintem az a legmegdöbbentőbb, hogy az eddig a női jogok élharcosaként tetszelgő progresszívek meg a nők, hogy is mondjam, intim biztonságához való jogáért küzdő progresszívek számára most hirtelen ez utóbbi jogok annyira nem fontosak, merthogy, ugye, egy migrációs hátterű – ahogy politikailag korrektül mondják – fiatalember molesztálta őket. Ebből a helyzetből azt a következtetést vonták le, hogyha ebbe az ügybe beleállnának a nők pártján, akkor abból akár egy olyan ügy is kerekedhetne, aminek a végzöngéje az lenne, hogy hát mégis probléma van itt a migránsok beilleszkedésével” – adott magyarázatot az egyetem baloldali többségű diákönkormányzatának viselkedésére a főigazgató.
Szánthó szerint a multikulti utópiája szembekerül a biztonsághoz való joggal: „Ha most egy picit szélesebb kontextusba helyezzük a dolgot, akkor, ugye, mivel találkozunk azzal, hogy a nyílt társadalomnak ez a multikulti utópiája, vagy ennek a multikultinak a nagyon-nagyon káros következményei szembekerülnek a biztonsághoz való joggal.”
Szánthó Miklós úgy gondolja, a Berlini Szabadegyetem hallgatói önkormányzatának rendőrség-ellenessége nagyon hasonlít az Amerikából indult BLM és „defund the police” kezdeményezésekhez, „hogy ne adjanak több pénzt a rendőrségnek a társadalmi igazságharc jegyében. Azért mondják ezek a névlegesen a rasszizmus ellen küzdő, amúgy valójában nagyon is rasszista, modern, posztmodern fekete jogi, polgári mozgalmak ezt, merthogy szerintük a rendőrség az egyik gátja annak, hogy Amerikában a feketék felemelkedhessenek, és a rendőrség struktúrájába van kódolva az elnyomás.
Ezért – mondják ezek az aktivisták –, ha a rendőrségnek megszüntetjük a finanszírozását, akkor majd minden megjavul. És, ugye, mi történt ehelyett? Seattle-ben, de számtalan más amerikai nagyvárosban nemcsak hogy megvonták a helyi költségvetésből a rendőrségnek szánt összegeket, ezért kialakult egy olyan hangulat a rendőrségen belül, hogy maguk a rendőrök a saját hivatásukban kezdtek elbizonytalanodni. Úgy nyilvánvalóan nem lehet dolgozni, nem lehet a biztonságot fenntartani, hogy a rendőrnek egy bűncselekmény láttán vagy bűncselekmény észlelése során nem az az első ingere, hogy akkor én ezt megakadályozom, hanem elkezd azon gondolkodni, hogy ha ő ezt megpróbálja megakadályozni, akkor milyen rasszista vagy kirekesztéssel kapcsolatos vád fogja őt érni. Ez alapvetően ássa alá az állampolgárok biztonsághoz való jogát.”