Levine szerint a hivatal azon dolgozik, hogy az Egyesült Államokban élő „minden ember számára egészségesebb jövőt biztosítson”, ám ezt a konzervatívok máshogy vélik.
„Egy nap nem volt elég. Egy hét nem volt elég. Most egy hónap sem elég. A kulturális hódításuk nem ismer határokat” – írta a Twitter-en Charlie Kirk, a Turning Point USA, egy a fiatalok oktatásával foglalkozó nonprofit szervezet alapítója utalva arra, hogy az 1969-ben, Stonewall-i zavargásokat követően New York-ból indult pride fevonulás a kezdetben csupán néhány napot ölelt fel, ám ez mára egy egész hónapot is kitesz.
A többek között felvonulásokat, bulikat, beszédeket és utcákat ellepő szivárványos zászlókat jelentő eseménysorozat kapcsán sokan annak aggresszív felhangját sérelmezik a tengerentúlon – hasonlóan Európához. A New York-i Közlekedési Hatóság (MTA) által kiragasztott plakáton például az olvasható, hogy aki nem tisztel másokat, és különösen a járatokon utazó transznemű embereket, azt lényegében megölik – utalva az angol nyelv névmásainak múlt időbe tételére.
Noha az LMBTQ-közösség büszkén hirdeti az elfogadást, kritikusai sokszor felvetik, hogy éppen ez a liberális mozgalom nem elfogadó a máshogy gondolkodókkal szemben.
Seattle egyik városi standján a gyerekek számára kialakított játék is ezt támasztja alá. A viccesnek szánt feladat során habszivacsból készült téglákat kell átdobni egy ablakon, amely mögött olyan republikánus politikusok képei találhatók, mint Donald Trump korábbi elnök, Ron DeSantis floridai kormányzó, vagy éppen Ted Cruz texasi szenátor.
A tengerentúlon az idei pride-ot egyébként a transznemű mozgalom és a drag queenek miatti kulturális összecsapások jellemezték. Az egyik legnagyobb tiltakozás a Los Angeles Dodgers baseball-csapat döntése ellen irányult, amelyben olyan drag queenek előtt tisztelegtek, akik katolikus apácáknak öltözve blaszfémikus műsorszámokat adnak elő, sőt az egyik műsorszámuk során éppen Jézus keresztre feszítését gyalázzák meg.
Az előadás miatt kaliforniai keresztény csoportok vonultak az utcára, tiltakozva a baseball-csapat kiállása mellett. Korábban a Bud Light sörmárkát, vagy a Target áruházláncot is megadásra késztették a konzervatívok, amikor túl messzire mentek az LMBTQ-mozgalom támogatása közepette.