Megérkezett az orosz Szu–34-es vadászbombázók fejlesztési csomagja + videó

Kijevet azért „aggaszthatja” a fejlesztési csomag, mert így a gépeket már nem csak gravitációs bombázásra használhatják majd.

Magyar Nemzet
Forrás: Military Watch Magazine2023. 06. 04. 5:50
Az orosz Szu-34-es vadászbombázó. (Fotó: Osin/ Twitter)
Az orosz Szu-34-es vadászbombázó. (Fotó: Osin/ Twitter)
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Az egyesült repülőgépipari vállalat (UAC) átadta az Orosz Légierőnek a Szu–34-es vadászbombázók újabb tételét. A vadászgépeket egy sor földi és repülési tesztnek vetették alá, és most átadásra kerültek az orosz védelmi minisztérium számára” – idézte a Military Watch Magazine katonai szakportál az UAC orosz állami többségi tulajdonában álló magán- és állami repülőgépgyártó vállalat közleményét.

Hozzátették: 

A fejlesztésnek köszönhetően megnőtt a gépek harci képessége, ami lehetővé teszi fejlett levegő-levegő rakéták indítását, a szárazföldi és tengeri célpontok elleni csapásmérés hatótávolságának növelését, valamint a bombázások feltételeinek és pontosságának bővítését is.

Az UAC vezérigazgatója szerint a Szu–34-es újdonságai három különböző érzékelőhöz kötődnek, amelyek növelik a helyzetfelismerést, ezek: 

egy UKR-RT keresőkapszula, egy UKR-OE kamerakapszula és egy UKR-RL integrált radar.

Az orosz fejlesztések ellenére a szakportál hozzáteszi, hogy ezek elmaradnak a kínai és amerikai módosításoktól.

A Military Watch Magazine hozzáteszi, hogy a Szu–34-esek felelősek a legtöbb mélységi bombázásért, illetve ez a legnagyobb hatótávolságú vadászbombázó a világon.

 Az orosz légierő tavaly novemberben kapta a legutóbbi fejlesztési „csomagot”.

Azt nem tudni, hogy most hány darab gép leszállításáról van szó, ugyanis noha 2020-ban a minisztérium 76 darabot rendelt meg, a leszállítás vélhetően nem egy ütemben történik meg. Korábban évi 14 darabot szállított le az UAC, de a tavalyi háború kirobbanása óta megnövekedett a védelmi minisztérium igénye.

Az ukrán védelmi erőket azért „aggaszthatja” az orosz Szu–34-esek fejlesztése, mert eddig a vadászbombázókat sokszor csak gravitációs bombázásra használták, ami sebezhetővé tette a gépeket az ukrán légvédelemmel szemben.

Ez különösen a kézi, vállról indítható föld–levegő rakétarendszerekkel szemben valósult meg, amelyek nem bocsátanak ki radarjelzést, nem zavarhatók, és alacsonyabb magasságban különösen veszélyesnek bizonyultak.

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a The Wall Street Journal, amerikai napilapnak adott interjúban maga is kiemelte, hogy Ukrajnának sürgősen több amerikai gyártmányú Patriot légvédelmi rakétarendszerre van szüksége a légibombázások és az orosz légi fölény miatt. Az sem véletlen, hogy az ukrán elnök arra sürgeti nyugati szövetségeseit, hogy minél gyorsabban és minél több amerikai F–16-os vadászgépet adjanak át Ukrajnának a védekezés és az ellentámadás sikerének érdekében.

Borítókép: Az orosz Szu–34-es vadászbombázó. (Forrás: Osin/ Twitter)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.