– Egyre több a gazdatüntetés Európában, látjuk most Franciaországot, Németországot, illetve jön az európai parlamenti választás is. Eközben viszont egyre többen riogatnak a harmadik világháború kitörésével, s azzal, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök megtámadhatja Európát. Van összefüggés a kettő között?
– Nem látom a közvetlen összefüggést. Az európai választás előtt jobboldali áttöréssel rémisztgetik az európaiakat. Most az a fő vita, hogy egy „jobboldali áttörés” esetén szétesik-e az EU? Ezzel riogatják az európaiakat, főként a középosztályt, a bizonytalan és mérsékelt szavazókat, akik tudják, hogy az egységes belső piac garantálja a munkahelyeiket, a jólétüket.
Magyarul, most az EU szétesése lesz az a riogatás, amivel talán meg akarják akadályozni az európaiakat a protest szavazástól, a hagyományos pártokhoz képest, a szuverenista, eurorealista vagy euroszkeptikus pártokra való szavazástól. A harmadik világháborúval való fenyegetés egy hosszú távú projekt, nem csak az európai választásokra szól, ez egy másik kommunikációs panel. Ezt arra használják fel a globalista elitek, hogy főként a nyugat-európai jóléti társadalmakat átalakítsák.
Ez annak a nagy társadalommérnöki átalakításnak a része, amivel a jóléti kiadásokat csökkenteni akarják, s a hadi kiadásokat pedig növelni. Ezt akarják ezzel a külső fenyegetéssel indokolni. Ez arra az esetre készíti fel a globális Nyugatot, hogyha Amerika valamilyen okból – például Donald Trump megválasztása vagy a kínai konfliktus kiéleződése miatt – kivonulna az ukrajnai háború finanszírozásából, akkor az unió ezt át tudja venni. Ez egy hosszú távú projekt.