A BBC a csoport kapcsán azt írja: jelentések szerint a szervezetet szoros kapcsolatok fűzik a félsziget török nyelvű, krími tatár lakosságához, bár a közösség képviselői, akikkel a BBC beszélt, azt nyilatkozták, hogy nem ők indították el az Atesh-t. A lap információja szerint az Atesh minden tagja „egyedül dolgozik, és csak egy »kurátorral« veszi fel a kapcsolatot”, akinek átadja az információit.
Az a cikkből nem derül ki, hogy az Atesh-nek az ukrán vezetéssel, azon belül is a krími tatár származású hadügyminiszterrel van-e kapcsolata.
A BBC-nek az egyik Atesh-ügynök azt nyilatkozta, „a Krímben nem csak zombik élnek és készek az ellenállásra, még a totális cenzúra ellenében is”. Egy másik tag pedig úgy fogalmazott, „nagyon komoly a tét, senki sem akar börtönbe kerülni. Akiket elfognak, azokra a hazaárulás vádja és hosszú börtönbüntetés vár. Mindenhez óvatosan és hideg fejjel kell hozzáállni. Az ilyen tevékenységek során elkövetett hibák egyszerűen elfogadhatatlanok”.
Egy harmadik megszólaló pedig arról számolt be, „az orosz titkosszolgálatok folyamatosan próbálják azonosítani a partizánokat”, ezért ő „még a legszűkebb családtagjai elől is titkolja az általa végzett munkát”.
A BBC-nek nyilatkozók arról is beszéltek, milyen munkát végeznek az Atesh kötelékében. Elmondták, feladatuk, hogy az orosz légvédelemről, raktárakról, katonai bázisokról, valamint a katonák mozgásáról szolgáltassanak információkat. A mozgalom több bevételi forrással is rendelkezik.
Gyakran látjuk munkánk gyümölcsét. Amikor orosz [katonai] célpontot ér olyan találat, hogy csak a hamu marad utána
– fogalmaztak az Atesh tagjai.