A cselekmények csaknem hatvan százaléka fizikai erőszakkal, fenyegető szavakkal vagy fenyegető gesztusokkal járó támadás volt – áll a CRIF jelentésében, amelyet a The Times of Israel izraeli napilap idézett.
További aggodalomra ad okot, hogy ezek 13 százaléka iskolákban történt, tehát egyre fiatalabbak az elkövetők.
A CRIF adatai 2012-ig nyúlnak vissza, azóta most a legrosszabb a helyzet Franciaországban az antiszemitizmus szempontjából. A fenti adatok ráadásul csak azokat az eseteket tükrözik, amelyekben rendőrségi bejelentésre vagy feljelentésre került sor – figyelmeztet a szervezet.
Franciaországban él Európa legnagyobb zsidó közössége és a kontinens legnagyobb muszlim népessége, bár pontos adatok nem állnak rendelkezésre, mivel az ország népszámlálásában nem szerepelnek a vallásra vonatkozó adatok.
Azonban nem Franciaország az egyetlen Nyugat-Európában, ahol október óta elszabadultak az Izrael-ellenes indulatok. A szintén jelentős muszlim lakossággal rendelkező Németország is hasonló problémával küzd.
Csupán október 7. és november 27. között a német Szövetségi Bűnügyi Hivatal (BKA) mintegy 4700, az izraeli háborúval kapcsolatos bűncselekményt regisztrált. „Ezek gyakran antiszemita bűncselekmények, például vagyon elleni károkozás, propaganda vagy gyűlöletkeltés” − mutat rá a Jüdische Allgemeine német zsidó hírportál.
Emellett az Izrael-ellenes tüntetések is mindennaposnak számítanak, és nem egyszer torkollnak erőszakba, mint az alábbi videón látható demonstráció Berlinben.
Borítókép: Járdára festett Dávid-csillag a jemeni fővárosban, Szanaában 2023. december 30-án (Fotó: MTI/EPA/Jajha Arhab)