Az Európai Parlament eltussolná a korrupciót

Az Európai Parlament plenáris ülése csütörtökön szavazott az etikai normákkal foglalkozó intézményközi testület létrehozásáról. A Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportja szerint Brüsszelnek a másfél évvel ezelőtti, példátlan európai parlamenti korrupciós botrány után nem látszatmegoldásokon kellene dolgoznia, hanem a brüsszeli korrupciót kellene az elsőtől az utolsó ügyig felszámolnia.

2024. 04. 25. 13:38
VON DER LEYEN, Ursula
Strasbourg, 2024. április 24. Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke beszédet mond az EU 2004-es bõvítésének közelgõ 20. évfordulója alkalmából az Európai Parlament (EP) strasbourgi plenáris ülésén 2024. április 24-én. Az EU történetének legnagyobb arányú, 2004. május 1-jei bõvítése során a politikai-gazdasági szövetséget alkotó tizenöt tagállamhoz további tíz ország köztük Magyarország csatlakozott. Az uniós törvényhozás 2004. május 3-án Strasbourgban tartotta a 25-tagú EU elsõ plenáris ülését. MTI/EPA/Ronald Wittek Fotó: Ronald Wittek
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az etikai normákkal foglalkozó intézményközi testületet létrehozó megállapodást. A testület kapcsán több képviselő is felhívta a figyelmet arra, hogy nem értelmezhető, hogy a jelentés mit ért etikai normák alatt – olvasható a Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportjának sajtóközleményében.

Az európai integráció történetének legsúlyosabb – és máig következmények nélküli – korrupciós botránya immár másfél évvel ezelőtt robbant ki. Az ebben érintettek bűncselekményeket követtek el, és nem holmi etikai előírásokat sértettek meg

– húzza alá a magyar kormánypárt.

A brüsszeli korrupciós ügyek büntetőjogi, és nem etikai kérdésekről szólnak, így nem az etikai követelmények betartását kellene vizsgálni. A rendszerszintű európai parlamenti korrupcióra a mai napig nem érkezett érdemi válasz az intézmény részéről. 

Kiemelték: Az etikai vétségek meghatározatlan fogalma nem a bűncselekmények felderítését szolgálja, hanem egy újabb pártpolitikai indíttatású zsarolási eszközt ad a baloldal kezébe. 

A júniusi európai parlamenti választásnak a tétje, hogy végre felszámoljuk a brüsszeli korrupciót – hangsúlyozza a közlemény.

Borítókép: Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke beszédet mond az EU 2004-es bővítésének közelgő 20. évfordulója alkalmából az Európai Parlament (EP) strasbourgi plenáris ülésén 2024. április 24-én (Fotó: MTI/EPA/Ronald Wittek)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.