A nukleáris háború előtti utolsó órában vagyunk, bármikor kitörhet a biblikus végítélet napja. A hidegháború során, az irodalomban, a sorozatokban és a hollywoodi filmekben megjelenő nukleáris holokauszt képe ismét napirendre került, hiszen az ukrajnai proxyháborún keresztül totálisan egymásnak feszült az Egyesült Államok által vezetett NATO és az Oroszország által vezetett hatalmi tömb.
A NATO közel 3,5 millió méretű hadserege és Oroszország 1,2 milliós hadserege bármely pillanatban összecsaphat akkor, hogy ha deeszkalációs törekvések helyett a NATO-szövetség követi a háborús uszító Emmanuel Macron francia elnök azon tervét, hogy bevessék a NATO-csapatokat Ukrajna területén, miután az ukránok minden aspektusból vesztésre állnak a Nyugat szakadatlan támogatása ellenére. Az Oroszország ellen bevezetett történelmi léptékű szankciók nem váltották be a kívánt hatást, vagyis az orosz háborús gépezet kivéreztetését. Azonban egy totális háború leforgása a két tömb között nem a több tízmillió besorozásra váró katonán fog múlni egy hagyományos konvencionális háború keretén belül.
Ha egyre több ország hallgat a háborús pszichózisban szenvedő Macron nukleáris háborús szavaira, akkor egy olyan háború képe rajzolódik ki a két tömb között, mely lehetősége örökre megváltoztatja egész emberiség jövőjét, megszüntetve a ma ismert emberi civilizációt mindörökre.
Totális nukleáris háború: eszméletlen méretű arzenállal rendelkeznek az országok
Napjainkban a hidegháború során és az azt követő non-proliferációs szerződések és erőfeszítések ellenére kilenc ország mintegy 12100 nukleáris töltettel rendelkezik. Az Egyesült Államok és Oroszország ezen készlet mintegy kilencven százaléka felett rendelkezik. A többi nukleáris fegyverrel rendelkező ország mindössze néhány száz töltetet tudhat magáénak, mely ironikus módon elhanyagolhatónak tűnik ahhoz képest, amivel a két nukleáris szuperhatalom rendelkezik. A két egymásnak feszülő nagyhatalom egyenként is annyi töltetet birtokol, amellyel az emberi civilizációt vissza lehetne bombázni a kőkorszakba. A korábbi drasztikus csökkenési tendencia ellenére egy újabb nukleáris fegyverkezési verseny van kialakulóban, melynek katalizátora az orosz–ukrán háború. A nukleáris arzenál épül és frissül.
A közel 12100 nukleáris töltet közül mintegy 9600 van katonai készletekben, melyeket rakéták, repülőgépek, hajók és tengeralattjárók juttathatnak célba. A készletek további részét nyugdíjazták, vagy nyugdíjazásra várnak, azonban épségben vannak, szükség esetén pedig bármikor bevethetőek. A becslések szerint a 9600 robbanófejből körülbelül kétezer van magas készültségben, azonban az orosz–ukrán háború miatt ez a szám jócskán eltérhet. A fentebb leírtakhoz fontos hozzátenni, hogy a nukleáris fegyverekkel kapcsolatos minden információ államtitoknak minősül, ezért minden információ csak becslés, és a valós számok mást mutathatnak, tehát sokkal több atomtöltettel rendelkezhetnek az országok.