A magyar határ közelében lehet az oroszok új célpontja

Oroszország nagy valószínűséggel még azelőtt támadást akar mérni a Rheinmetall ukrajnai üzemére, hogy az érdemben megkezdhetné a termelést – mondta el lapunknak Georg Spöttle biztonságpolitikai szakértő. Egy ilyen támadás azonban nagy területen okozhat károkat, így ha az üzem közel van a magyar határhoz, az akár hazánkat is érintheti.

2024. 10. 29. 13:01
A Rheinmetall logója a vállalat központjának homlokzatán
A Rheinmetall logója a vállalat központjának homlokzatán Fotó: dpa Picture-Alliance via AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nagy valószínűséggel Oroszország támadást akar mérni a Rheinmetall első ukrajnai üzemére még azelőtt, hogy érdemben megkezdenék a páncélosok gyártását – mondta el lapunknak Georg Spöttle biztonságpolitikai szakértő.

Medvegyev már bejelentette, hogy a hadi üzem megnyitását nagy tűzijátékkal ünneplik

– utalt a szakértő Dmitrij Medvegyev volt orosz elnök posztjára, amelyben Oroszország biztonsági tanácsának elnökhelyettese alig burkoltan megfenyegette a Rheinmetall ukrajnai gyárait, hogy az oroszok célpontként tekintenek rájuk.

Ahogy ígértük, izgatottan várjuk, hogy néhány orosz tűzijátékot lássunk a létesítmény területén

– írta Medvegyev.

Bár az üzem pontos helyét – épp az orosz fenyegetés miatt – nem hozták nyilvánosságra, sajtóértesülések szerint az orosz hírszerzés a magyar határtól légvonalban mindössze 12 kilométerre található kárpátaljai Feketeardó (Csornotisziv) település közelében sejti a Rheinmetall gyárát, ugyanis ott észleltek „titkos munkálatokra utaló nyomokat” – írta a Maszol.ro romániai magyar nyelvű hírportál.

Amennyiben az üzem Kárpátalján található, és ott lesznek például magyar munkavállalók, illetve ha lakott terület közelében található, és Oroszország légicsapást mér rá, mondjuk intelligens cirkálórakétákkal, az veszélyezteti mind a gyárban dolgozók életét, mind a környező területet – magyarázta a szakértő.

Ha ennyire közel fekszik a magyar határhoz a Rheinmetall gyára, még az is előfordulhat, hogy magyar területre hullik például egy rakéta vagy drón maradványa, mint ahogy az Lengyelországban megtörtént.

A hadi eszközök, drónok meg is hibásodhatnak, illetve hogyha mondjuk egy rakétát eltalál egy elhárító rendszer, például a Patriot vagy a Vaskupola, a lehulló darabok nagy területen komoly károkat okozhatnak. Egyes cirkálórakéták másfél-két tonnát is nyomnak, ha ezek nem robbannak fel a levegőben, hanem rázuhannak mondjuk egy lakóépületre, az olyan, mintha egy teherautót dobnánk rá ezer méter magasból

– világít rá a szakértő.

A drónok pedig az elektronikus zavarás hatására irányíthatatlanná válhatnak, és addig mennek, amíg üzemanyag van bennük – emel ki egy másik veszélyforrást Georg Spöttle.

Mivel Moszkva már korábban bejelentette, hogy minden ilyen gyárat potenciális célpontnak tekint, ezzel a német kormánynak tisztában kellett lennie. Tudják, hogy a mérnököket, az ott dolgozókat, az egész technológiát nagyon komoly veszélynek teszik ki. Épp ezért a szakértő nem gondolja, hogy a gyár elleni esetleges támadás megnövelné az eszkaláció veszélyét. 

Borítókép: A Rheinmetall logója a vállalat központjának homlokzatán (Fotó: dpa Picture-Alliance via AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.