A néppárt és az európai baloldal között született paktum nem szolgálja Magyarország érdekeit

Ukránbarát és bevándorláspárti paktumot kötött az Európai Néppárt a baloldallal közösen. A lapunknak nyilatkozó Deák Dániel szerint a paktum megszavazásával Magyar Péter és a Tisza Párt jól láthatóan teljesen betagozódott abba a háborúpárti, globalista elitbe, ami a magyar békepárti álláspontot is meg akarja változtatni.

2024. 11. 30. 16:03
Manfred Weber (L) a jobbközép Európai Néppárt (EPP) elnöke kezet fog a magyar Tisza-párt vezetőjével Magyar Péterrel
Manfred Weber (L) a jobbközép Európai Néppárt (EPP) elnöke kezet fog a magyar Tisza-párt vezetőjével Magyar Péterrel Fotó: Kisbenedek Attila Forrás: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Európai Néppárt és az Európai Parlament két legnagyobb baloldali frakciója, a Szocialisták és Demokraták Progresszív Szövetsége (S&D) és az Újítsuk meg Európát (Renew Europe) szövetséget kötött, és a Tisza Párt, valamint a DK is a támogatását adta a háborúpárti paktumhoz.

Ismét kiderült: Magyar Péter Brüsszel embere

A Tiszát és a Gyurcsány-pártot soraikban tudó EP-frakciók aláírták a Platform Cooperation Statement nevű, háború- és migrációpárti paktumot, amely számos más kérdésben is a magyar érdekekkel ellentétes álláspontot képvisel. A hazánk érdekeivel számos ponton – például a kötelezően létrehozandó migránstáborok témakörében – szembemenő megállapodás létrejöttéhez a brüsszeli politikában szövetségre lépett egymással a Tisza Párt és a DK, miután pártcsaládjaik csatlakoztak a nemzeti-szuverenista erőkkel szembeni egységfronthoz. 

Magyar Péter magyar EP-képviselő az Európai Parlament plenáris ülésén Strasbourgban
Magyar Péter magyar EP-képviselő az Európai Parlament plenáris ülésén Strasbourgban. Fotó: AFP/Frederick Florin

 

A paktum minden tagállamot arra kötelezne, hogy az eddigi támogatáson túl a GDP 0,25 százalékát biztosítsa Ukrajna katonai támogatására. Ez Magyarország esetében kétszázmilliárd forintos kötelezettséget jelentene, emellett tovább növelné a tömegpusztító fegyverek szállítását.

Miközben Magyarország továbbra sem kapja meg a neki járó pénzeket, addig a paktum a 35 milliárd eurós európai támogatás után egy hosszú távú támogatási programot dolgozna ki Ukrajna további finanszírozására, sőt a nukleáris fenyegetés sem tántorítaná el a nyugati tagállamokat attól, hogy minden erejükkel támogassák a háborút politikai, pénzügyi és katonai értelemben.

Korábban Dömötör Csaba több ponton is bírálta a megállapodást. A paktum szerinte ellentétes a változásra szavazó európai polgárok akaratával. 

A megállapodás támogatja a migrációs paktum teljes végrehajtását, amely a migránsok szétosztását célozza. Ezzel szemben Magyarország a határvédelemre helyezné a hangsúlyt.

– Mi migráció helyett határvédelmet akarunk – hangsúlyozta Dömötör Csaba.

A politikus szerint a baloldali koalíció megingathatatlanul támogatja Ukrajnát, és figyelmen kívül hagyja a béketárgyalások lehetőségét.

– Az eszkaláció esélye soha nem volt ilyen nagy, de a néppárti–baloldali koalíció továbbra sem tesz lépéseket a béke irányába – fogalmazott.

Dömötör kritikával illette a jogállamisági mechanizmus fenntartását is, amely szerinte a jogosan járó pénzek visszatartását jelenti Magyarország számára.

Emellett a baloldali koalíció által szorgalmazott új bevételi források bevezetése Dömötör szerint további terheket róna az európai polgárokra és vállalkozásokra. Hozzátette: – A kassza üres, mert a háború támogatására ment el a pénz.

Dömötör Csaba és a Patrióták Európáért-frakció szerint a megállapodás nem szolgálja Magyarország érdekeit, és bizonyítéka annak, hogy a magyar baloldal a brüsszeli elit politikáját támogatja a nemzeti érdekekkel szemben.

 

Továbbra is beengednék a migránsokat

Az új európai megállapodás része a migrációs paktum és Ukrajna támogatása is, amellyel a magyar kormány nem ért egyet, de elítéljük az uniós pénzek visszatartását és az új, összeurópai adók kivetését is

– jelentette ki Gulyás Gergely a csütörtöki Kormányinfón.  A Miniszterelnökséget vezető miniszter jelezte, hogy nem szabad több jogot adni Brüsszelnek, inkább el kellene vonni jogköröket. 

Az Európai Néppártnak az európai baloldallal és liberálisokkal megkötött paktuma, amely Brüsszelben létrejött, nem szolgálja Európa érdekét és nem szolgálja Magyarország érdekét sem

 – hangsúlyozta a miniszter.

 

 Magyarországra nézve rendkívül hátrányos a paktum

Az Európai Néppárt a balliberális pártokkal az Európai Parlamentben egy olyan paktumot kötött, ami a migránsbetelepítési kvótának az elfogadásáról, Ukrajna további teljes mellszélességgel történő támogatásáról, illetve az uniós források felfüggesztéséről szól különféle jogállamisági kérdésekre hivatkozva

– ezt már Deák Dániel, a XXI. Század Intézet vezető elemzője mondta a paktumról. 

Deák Dániel. Forrás: XXI. Század Intézet

Ez értelemszerűen az a politikai álláspont, amit korábban láttunk akár a Momentumtól vagy akár a Demokratikus Koalíciótól, tehát nincsen új a nap alatt 

– tette hozzá. A szakértő szerint a Magyarországra nézve rendkívül hátrányos paktum elfogadásával Magyar Péter és a Tisza Párt képviselői ugyanazon az úton és vonalon folytatják az európai aknamunkát, mint ahol Donáth Anna és Cseh Katalin abbahagyta.

Ami ebből fontos üzenet, az az, hogy Magyar Péter a globalista elit része, teljesen betagozódott abba az elitbe, ami Magyarországon a békepárti álláspontot is meg akarja változtatni, és jól látható az álláspontjuk

– összegezte Deák Dániel.

 

Borítókép: Manfred Weber, a jobbközép Európai Néppárt elnöke kezet fog a magyar Tisza Párt vezetőjével, Magyar Péterrel (Fotó: AFP/Kisbenedek Attila)

 


 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.