– Mi a véleménye Ilaria Salisról, és mit gondol jelenlegi EP-képviselői pozíciójáról?
– Salis nemrégiben Magyarországon történt elítélése súlyos bűncselekmények miatt, köztük súlyos testi sértés és bűnszövetkezetben való tevékenység miatt, megkérdőjelezi alkalmasságát arra, hogy képviselje Olaszország érdekeit Európában. Nem engedhetjük meg, hogy egy erőszakos és törvénytelen magatartást tanúsító személy ilyen fontos intézményben, mint az Európai Parlament, töltsön be hivatalt. Ez veszélyes precedenst teremt, és rossz üzenetet küld a fiataloknak. A Liga továbbra is a felelősség és a törvénytisztelet értékeiért fog küzdeni. Fontos, hogy az európai képviselők példaképek legyenek, és ne az erőszak vagy a törvénytelenség hírvivői.
– Hogyan látja az Európai Unió migrációs politikáját és a migrációs paktumot?
– Az EU jelenlegi migrációs politikáját radikálisan felül kell vizsgálni. Biztonságosabb határok kialakítására és annak biztosítására van szükség, hogy a tagállamok ellenőrizhessék saját határaikat. Fontosak a tömeges bevándorlás okait csökkentő megállapodások, például a PRIMA. A problémát a gyökereinél kell kezelni, lehetőségeket teremtve a migránsoknak származási országaikban, hogy ne kelljen útnak indulniuk.
– Mit gondol Matteo Salvini elleni vádakról?
– A Salvini elleni vádak a nemzeti értékeket és a szuverenitást védőket elhallgattató politikai stratégia részei. Támogatni kell azokat, akiknek bátorságuk van szembeszállni a hatalommal és támadásokkal. A Liga kitart abban, hogy képviseli az olaszok érdekeit, és nem riad vissza az alaptalan támadásoktól.
– Milyen célokat szeretne a pártja 2025-ben elérni?
– A Liga célja, hogy megerősítse pozícióját a nemzeti szuverenitás vezető erejeként Európában. Védeni akarjuk a határainkat, támogatni az olasz családokat és erősíteni a helyi gazdaságot. Célunk egy olyan Európa létrehozása, amely tiszteletben tartja a nemzeti sokszínűséget és elősegíti a fenntartható fejlődést.
– Hogyan érhető el a béke Európában, és milyen szerepet játszik ebben Viktor Orbán békemissziója?
– A béke Európában konstruktív párbeszéddel és a nemzeti szuverenitás tiszteletben tartásával érhető el. Orbán Viktor békemissziója kulcsfontosságú ebben a kontextusban, mivel pragmatikus megoldásokat javasol az ukrajnai konfliktus kezelésére, a párbeszédre, nem pedig a katonai eszkalációra összpontosítva. Fontos együttműködni egy stabil és békés jövő érdekében minden európai számára.
Borítókép: Paolo Borchia olasz EP-képviselő (Fotó: AFP)