Egyre több észak-koreai ballisztikus rakéta csapódik be Ukrajnában

Az ukrán katonai hírszerzés (HUR) szerint Oroszország mintegy 60 észak-koreai KN-23 rakétát vetett be Ukrajna ellen. Bár a fegyverek technológiája elavult, jelentős veszélyt jelentenek az ukrán infrastruktúrára és lakosságra nézve. A szállítások kiterjednek a tüzérségi lőszerekre is, tovább növelve a konfliktus intenzitását.

Forrás: unian.ua2024. 12. 02. 20:20
Rakéta a kilövés után.
Rakéta a kilövés után. Fotó: NurPhoto via AFP Forrás: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A háborúban Oroszország egyre inkább támaszkodik a külföldi fegyverszállításokra, hogy pótolja az Ukrajnában elszenvedett veszteségeket. A legújabb jelentések szerint Észak-Korea egyre több fegyvert juttat el Oroszországnak, ami jelentősen befolyásolja a háború menetét. Az ukrán katonai hírszerzés (HUR) adatai alapján

Oroszország mintegy 60 darab észak-koreai gyártmányú KN-23 rakétát vetett be Ukrajna ellen. 

Bár a HUR képviselője, Andrij Csernyak elismerte, hogy ezek a rakéták elavult technológiával készültek, és pontosságuk nem kiemelkedő, hangsúlyozta, hogy továbbra is jelentős veszélyt jelentenek. A robbanás ereje és a becsapódás okozta pusztítás nem függ a gyártási technológia korától.

A szállításokon túlmenően Észak-Korea tüzérségi lőszert is biztosít Oroszország számára. Csernyak szerint folyamatosan észlelik a szállítmányok mozgását, amelyek tartalma nagy valószínűséggel lőszer. Ez a fegyverszállítás erősíti Oroszország katonai képességeit, és komoly veszélyt jelent Ukrajna polgári infrastruktúrájára és lakosságára nézve.

 A CNN jelentése szerint a KN-23 rakétákban használt alkatrészek jelentős része nyugati eredetű. Az ukrán hírszerzés adatai szerint az alkatrészek 70 százaléka amerikai gyártmányú, de német és svájci komponenseket is tartalmaznak. A Forbes pedig arról számolt be, hogy Észak-Korea legalább 100 darab tüzérségi rendszert adott át Oroszországnak, köztük M1989 önjáró lövegeket és M1991 rakétavetőket. Az utóbbiak 40 kilométeres hatótávolsága meghaladja a legtöbb ukrán tüzérségi rendszer hatótávolságát, és jelentős fenyegetést jelenthet városok, például Harkiv számára.

Borítókép: Rakéta a kilövés után (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.