Így dolgoznak a kegyetlen ukrán kényszersorozók

Miközben Oroszország minden eddiginél sikeresebben nyomul előre az orosz–ukrán háborúban, Ukrajna kétségbeesett lépésekre kényszerül a katonai utánpótlás biztosítása érdekében. A kijevi kormány által alkalmazott kényszersorozási módszerek aggodalmat és visszatetszést keltenek az ukrán lakosság körében. Most már a nyugati média is beszámol a kényszersorozók tetteiről.

Forrás: The Telegraph2024. 12. 10. 9:07
Ukrán katona a fronton
Ukrán katona a fronton Fotó: Anadolu via AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az úgynevezett Területi Toborzó és Szociális Támogatási Központ (TCK) tisztviselői egyre agresszívabb módszerekkel próbálják teljesíteni a havi besorozási kvótákat. Artem, egy névtelenséget kérő TCK-tiszt elmondása szerint a reggeli eligazítás után csapatokra oszlanak, és a város különböző pontjain – kávézókban, éttermekben, sőt szórakozóhelyeken – keresik a katonai szolgálatra alkalmas férfiakat.

Néha olyan, mintha sarokba szorított patkányokkal kellene foglalkoznunk,

– ismerte el Artem a The Telegraph brit napilapnak. A besorozandó személyeket gyakran erőszakkal kényszerítik járművekbe, hogy a sorozóközpontokba szállítsák őket.

Az ukrajnai férfiak egyre inkább félnek az utcára lépni. Sokan közösségimédia-csoportokban osztják meg egymással a TCK-tisztek feltételezett tartózkodási helyeit, hogy elkerülhessék a kényszersorozást, írta meg lapunk is korábban. A 25–40 év közötti korosztály tagjai különösen veszélyeztetettnek érzik magukat.

Washington nyomást gyakorol Kijevre, hogy csökkentse a sorozási korhatárt 25-ről 18 évre, ezzel pótolva a harctéri veszteségeket és erősítve az orosz offenzívával szembeni ellenállást. Ez a lépés azonban további etikai és humanitárius kérdéseket vet fel.

A helyzet súlyosságát jelzi, hogy a besorozott férfiaknak gyakran még a családjukat sincs lehetőségük értesíteni hollétükről. Nem ritka, hogy valaki egyik napról a másikra tűnik el, és csak napokkal később derül ki, hogy a frontvonalra került.

Artem, aki maga is családapa, elismeri, hogy kezdetben együttérzést érzett a besorozandó férfiak iránt, de mára megtanulta kontrollálni az érzelmeit.

Jobb a TCK-nak dolgozni, mint bujkálni előle

– mondta cinikusan a toborzótiszt, aki környezete előtt titkolja, hogy mivel foglalkozik.

Az ukrán hadsereg krónikus emberhiánnyal küzd, miközben az orosz hadsereg a háború kezdete óta a leggyorsabb ütemben halad előre. 

Borítókép: Ukrán katona a fronton (Fotó: Anadolu via AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.