Ha a migráció ügyében engedünk Brüsszelnek, akkor nem fenyegetések lennének, hanem terrorcselekmények!

Brüsszel azért bünteti Magyarországot, mert következetes migrációellenes politikája nem tetszik az uniós döntéshozóknak. Ha meghajolnánk a brüsszeli döntések előtt, akkor a magyarországi iskolákat ért bombafenyegetés mellett vagy helyett valószínűleg nálunk is olyan brutális terrorcselekmények lehetnének, mint amilyenek mára már szinte napi rendszerességgel fordulnak elő a nyugat-európai országokban.

2025. 01. 24. 13:08
Migránsok táboroztak a határkerítés mellett a Szabadka melletti szerbiai Kelebija határfaluban 2020. február 6-án
Migránsok táboroztak a határkerítés mellett a Szabadka melletti szerbiai Kelebija határfaluban 2020. február 6-án Fotó: Huszti István Forrás: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Magyarországnak folyamatos büntetésekkel kell szembenéznie a migrációpárti brüsszeli elit részéről, írtunk róla többször. Mint ismert, az Európai Unió Bírósága kétszázmillió euró (mintegy nyolcvanmilliárd forint) megfizetésére kötelezte Magyarországot, mert nem tartja tiszteletben az uniós jogszabályokat, egyebek között a nemzetközi védelem megadására és az unión kívüli országok jogellenesen az unió területén tartózkodó állampolgárainak visszatérésére vonatkozó eljárások területén.

Magyarország megkezdi a második határkerítés építését
Magyarország megkezdi a második határkerítés építését. Fotó: Anadolu/AFP

Az európai bíróság példátlan büntetést szabott ki Magyarországgal szemben az egyébként nemzeti hatáskörbe tartozó bevándorláspolitikája miatt

– mondta lapunknak korábban ifj. Lomnici Zoltán alkotmányjogász, aki szerint a bíróság a vonatkozó ítéletével gyakorlatilag elvitatta Magyarország szuverenitásának és határainak védelméhez való természetes jogát, vagyis mindazon jogokat, amelyre hivatkozva a világ egyik legfejlettebb demokráciájában hazánk intézkedéseivel megegyező szemléletmódú lépéseket vezetnek be.

A szakértő ezzel a hivatalba lépett Donald Trump szigorú és ellentmondást nem tűrő határpolitikájára utalt. Trump beiktatása után az első rendeletei között volt többek között, hogy az illegális migráció megszüntetése érdekében nemzeti vészhelyzetet hirdetett a déli határon.

Miközben Magyarországot Brüsszel bünteti a határzár miatt, addig Donald Trump határzárjával nincs probléma.

Brüsszel napi egymillió euróval büntet minket azért, mert megvédjük a határokat, és nem engedjük be a migránsokkal együtt a terroristákat.

Az Európai Unió Bíróság Luxemburgban
Az Európai Unió Bíróság Luxemburgban. Fotó: Hans Lucas/AFP/Kevin Reitz

Az Európai Bíróság szerint a magyar kormány nem tartotta be az uniós menekültügyi szabályokat, és uniós jogot sértett a kialakított tranzitzónákkal. Valójában a bíróság is a brüsszeli álláspontot képviseli, és az uniós intézmények vezető bürokratáitól már megszokott módon túlterjeszkedve a hatáskörén, próbálja – a jog eszközeit felhasználva – rábírni Magyarországot a migránsok beengedésére.

Magyarország nem hajlandó meghajolni azon brüsszeli döntések előtt, amelyek ránk szabadítanák az illegális bevándorlókat, és migránsgettókat hoznának létre az országban.

Azok, akik Brüsszel kedvéért megnyitnák a határt, a migránsokkal együtt a terroristákat is behoznák Magyarországra. A határvédelmet leszólni, a migrációs veszélyt alábecsülni életveszélyes.

Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth Rádió stúdiójában
Fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

Ha a migráció ügyében engedünk Brüsszelnek, akkor nem fenyegetések lennének, hanem terrorcselekmények!

– hangsúlyozta Orbán Viktor.

A nemzetközi térben is előforduló, iskolákat ért tegnapi tömeges bombafenyegetés nem jellemző Magyarországra. Nyugat-Európában azonban, különösen a migrációt támogató Németországban számos brutális terrorcselekménnyel kellett szembenéznie a lakosságnak.  Az emberek mára rettegnek a nyugati országokban, Magyarország azonban a migráció elutasítása miatt békés ország.

 

Borítókép: Migránsok táboroznak a határkerítés mellett a Szabadka melletti szerbiai Kelebia határfaluban 2020. február 6-án (Fotó: AFP/Huszti István)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.