A Lengyel Rádióban Kosiniak-Kamysz elmondta, hogy az ilyen átalakítások lehetővé tennék, hogy vészhelyzet esetén közlekedési csomópontként, evakuálási pontként, teherforgalmi csomópontként vagy segélypontként használják őket, írta a The Kyiv Independent.

Minden repülőteret át kell alakítani, és valamilyen módon össze kell hangolni a hadsereggel való együttműködéshez.
Kosiniak-Kamysz elmondta, hogy néhány nagyobb lengyel repülőtéren már folyik a munka. Katowicében és Wroclawban is épül egy „teherforgalmi csomópont, egy vasúti kitérővel együtt, üzemanyag-ellátással”, Krakkóban pedig „előkészítő folyamatok” zajlanak.
Lengyelország komolyan gondolja
A NATO keleti szárnyán fekvő Lengyelország több lépést is tett haderejének megerősítésére, mióta Oroszország megtámadta Ukrajnát. Donald Tusk lengyel miniszterelnök január 15-én a NATO védelmi kiadásainak növelését szorgalmazta, azzal érvelve, hogy ha minden európai tagország elérné a lengyel kiadásokat, akkor a NATO védelmi költségvetése tízszerese lenne az oroszországinak.
„A GDP 1,5 százalékát a védelemre fordítani nem elég” – mondta, hangsúlyozva, hogy a nagyobb európai védelmi költségvetés hozzájárulhat a jó amerikai–európai kapcsolatok fenntartásához.

Január 7-én Trump arra szólított fel, hogy a NATO-tagországok emeljék fel katonai költségvetésüket a GDP öt százalékára, ami lényegesen magasabb a jelenlegi kétszázalékos célnál.
„Ha minden európai ország elkezdi komolyan venni a NATO-ban vállalt kötelezettségeit, biztos vagyok benne, hogy Amerika szívesen együttműködik majd velünk” – tette hozzá Tusk.