Nyolc tájegység jellegzetes táncait tanulhatják meg a gyerekek otthonukban

Forrás: MTI2020. 03. 25. 18:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nyolc tájegység jellegzetes táncait tanulhatják meg a gyerekek otthonukban az Országos Széchényi Könyvtár (OSZK) néptáncoktató filmsorozata segítségével, amely a könyvtár YouTube-csatornáján lesz elérhető péntektől.

Az OSZK szerdai közleménye szerint a sorozat első két részében a Sárközbe kalauzolják a gyerekeket, akik a Cinegés, valamint a Lassú és friss csárdás lépéseit tanulhatják meg. A táncok tanítását a legkiválóbb gyermekegyüttesek tagjai, a szarvasi gyermek szólótáncfesztivál díjazottjai mutatják be.

A Táncolj velünk! című, gyermekeknek szóló néptáncoktató filmsorozat 1998 és 2008 között készült a nemzeti könyvtárban. A filmekben a viseletek mellett a nézők megismerkedhetnek egy-egy tájegység történeti-néprajzi hátterével is. A táncokat az MTA BTK Zenetudományi Intézet archívumának filmjeivel illusztrálják, amelyeket az OSZK YouTube-csatornáján tesznek közzé március 27-től kezdődően péntekenként. A sorozat szerkesztő-forgatókönyvírója Diószegi László, történész, Harangozó-díjas koreográfus, rendezője Szécsényi Anikó, az OSZK munkatársa.

Az ismeretterjesztő széria a Martin György Néptáncszövetség és az Örökség Népművészeti Egyesület kezdeményezésére indult, összeállítását pedig az OSZK Történeti Interjúk Tárában működő Magyar Mozgóképkincs Megismertetéséért Alapítvány végezte – olvasható a tájékoztatóban.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.