– Hogyan telik a karantén? Az ön felesége is színművész, így mindkettőjüket hasonlóan sújtja a mostani helyzet.
Polar expressz, Dűne, Volt egyszer egy vadnyugat – tévéműsor karácsony előestéjére
Ezeket a filmeket nem érdemes kihagyni december 23-án.
– Hogyan telik a karantén? Az ön felesége is színművész, így mindkettőjüket hasonlóan sújtja a mostani helyzet.
– Elég paradox. Titkon vágytam már arra, hogy legyen egy kis pihenés – az egyetemi évek óta egyik munka jött a másik után, szerencsére –, de persze nem ilyen áron képzeltem el. Egy ideig élveztem, hogy összefolynak a napok, és a feleségemmel, a gyerekeimmel lehetek anélkül, hogy az ébresztő jelezné, próbára vagy előadásra kell mennem. Végre jutott idő arra is, hogy magammal törődjek, ugyanakkor a szorongás és a kilátástalanság bennem is megfogalmazódott. Nem lesz egyszerű a színházaknak újraindulniuk, de remélem, hamar vissza tudok állni a körforgásba. Nehezebb a helyzete a feleségemnek, Kovács Lottinak, aki a gyes után mostanában térne vissza a pályára.
– Talán különösebb helyzetben van, mint a legtöbb színész, hisz ön zeneszerző is. Gondolom, hogy ez utóbbi tevékenységre akár kedvező is lehet az otthonlét.
– Szerencsére a zeneszerzés működhet személyes érintkezések nélkül is. A zongora ott áll a dolgozószobámban. Az egyetlen hely, ahova kimozdulok, Mészáros László stúdiója, akivel a zenéim hangszerelését készítem idestova tizenöt éve. De ő sem megy sehová, a családjával él bezárkózva. Most is egy musicalen dolgozunk, aminek őszre tűzték ki a dunaújvárosi premierjét.
– Nemrég jelent meg a Kis suttogás című videójuk, amit már majdnem kétszázezren néztek meg. Hogyan találta ki, mit szerettek volna ezzel üzenni?
– Már több ízben jól dolgoztunk együtt Horgas Ádámmal. Úgy éreztem, egy közös dallal újra felvehetnénk a fonalat. Egyetértett a gondolattal, hogy összehozzunk egy közösségi videót, amelyben színészeket szólaltatunk meg, és közösen beszélhetünk arról a súlyos társadalmi problémáról, amelybe kerültünk. Ami jelenleg az emberiséggel történik, az a mi felelősségünk. Ha magunkba szállunk, és ráébredünk ennek fontosságára, az első lépés, hogy képesek legyünk kimondani ezt. Ha először csak suttogva sikerül, az is eredmény. A dal mitikus képpel indul. Majd hangot kap az egyéni őrlődés és a szorongás, amit sokan átélnek a jelen helyzetünkben. De a refrénben megpróbáltunk reményt és jövőképet adni, és a közösség, az egymással való törődés jelentőségére inteni.
– Rengeteg színész látható a videóban, őket könnyű volt megnyerni az ötletnek?
– Mindenki boldogan vállalta. Tudták, hogy ez nem pénzről, nem hírnévről szól, hanem összetartásról. Nyílt lapokkal játszottunk: ha ebből bármiféle anyagi bevételünk érkezik, azt jótékony célra fordítjuk, például az egészségügyi dolgozók javára. Hiszen az édesanyám is érintett, ez a dal neki is szól. Első körben nyolcvan-száz színházi embernek írtunk levelet, a felkért művészek egyik felét Horgas Ádám ajánlotta, másik felét én. De ahogy alakult a dal, kiderült, hogy még többen tudnak részt venni benne. Persze, képtelenség lett volna mindenkit beletenni. Így az alapján válogattunk, kivel dolgoztunk jó szellemben együtt, és – a politikai ideológiákat figyelmen kívül hagyva – kivel tudjuk közösen képviselni a dalunk globális üzenetét.
– Említette a telefonban, hogy nemsokára meséket, prózai szövegeket fog felolvasni. Mikor és milyen szöveggel kezdi? Hol lehet majd követni önt?
– A Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház az anyaszínházam. A honlapján vagy a Facebook-oldalán biztosan láthatnak majd. Volt egy ötletem, miként lehetne egy Márai-novellát izgalmasan feldolgozni, előadni a kamera előtt, de sajnos, még jogdíjas. Úgyhogy talán Krúdy. Vagy megzenésítenék egy Csokonai-verset. Más színház is szervez különböző digitális projekteket. A hivatalos Facebook-oldalamon biztosan követhető lesz minden, amiben részt veszek. Még cikáznak a gondolataim.
Ezeket a filmeket nem érdemes kihagyni december 23-án.
A táncjátékot december 28-ig több alkalommal láthatjuk.
Megjelent a Kieselbach Galéria könyvsorozatának legújabb, reprezentatív darabja.
Az elmúlt tizenkét évben 360 család kapott segítséget a törökbálinti Tábitha-ház különböző szolgáltatásainak köszönhetően, és jelenleg is több mint húsz család vár arra, hogy bekerülhessen az intézménybe.
Eltűnt egy 16 éves, szolnoki lány
Itt van Trump újabb meglepő kinevezése
Vörös riasztást kapott minden Gmail-felhasználó: azonnal törölni kell ezt a 3 e-mailt!
Nógrádi György: Ha nem lesz megoldás, a német lakosság fogja kézbe venni a dolgokat + videó
Most kaptuk: szörnyű baleset történt Budapesten, a mentők már a helyszínen
Mérföldkőhöz értünk: az első európai ország kitiltotta a belsőégésű autókat – már 2025-től
Igazán emlékezetesre sikeredett Kerkez Milos 50. mérkőzése a Bournemouth színeiben
Szoboszlai: gól, gólpassz és 6–3-as győzelem Londonban
Hajóbaleset történt a Margit híd közelében + videó
Orbán Viktor: Az európai választók nagy részét elárulták
Szoboszlai Dominik is főszereplő volt, a Liverpool remek ajándékkal kedveskedett szurkolóinak + videó
Irán sötétségbe borul
Ezeket a filmeket nem érdemes kihagyni december 23-án.
A táncjátékot december 28-ig több alkalommal láthatjuk.
Megjelent a Kieselbach Galéria könyvsorozatának legújabb, reprezentatív darabja.
Az elmúlt tizenkét évben 360 család kapott segítséget a törökbálinti Tábitha-ház különböző szolgáltatásainak köszönhetően, és jelenleg is több mint húsz család vár arra, hogy bekerülhessen az intézménybe.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.