Majoros Áron Zsolt a pesterzsébeti Tavaszi Tárlatok rendszeres kiállítója, s 2008-ban, 2012-ben és 2017-ben különdíjat is nyert. Az első díj átvételének esztendejében végzett a képzőművészeti egyetemen, az idén nyáron elhunyt Kő Pál osztályában.
D. Udvary Ildikó művészettörténész, a Pesterzsébeti Múzeum igazgatója elárulta: a fiatal szobrász számos nemzetközi művésztelepen vett részt 2002-től, így nem véletlen, hogy művei világszerte kelendőek.

Eddigi legnagyobb sikerét a tavalyi londoni Sotheby árverésen aratta, amelyen tíz magyar alkotó művei szerepeltek, például a világhírű Vaszary János egyik munkája, ami rekordáron talált új gazdára. Majoros Áron Zsolt alkotását a húsz-harmincezer font becsérték felett negyvenezer font eladási áron ütötték le, amellyel a 62 tétel között az élmezőnyben végzett.

A művészettörténész a szobrász stílusáról elmondta: témája alapvetően az ember, akit a rá jellemző rétegzett módon, fémszelvényekből felépítve jelenít meg. Nem konkrét személyiségeket ábrázol, hanem az ember esszenciális spontaneitását. Ennek forrásai a rétegek közti rések, hézagok, ahogy a fény átszűrődik köztük, bizonytalanságot, átmenetiséget sugallva. Így ragadja meg a jelenkor szellemiségét, az állandó változást.