A magyar széppróza napján, február 18-án Géczi János József Attila- és Baumgarten-emlékdíjas írónak A tenyérjós című filozofikus kalandregényét mutatják be a Szőcs Géza Irodalmi Szalonban. Az esten közreműködik Kovács Attila zeneszerző-zongoraművész és Oravecz Edit színművész.
Február 25-én a Nyugat prózaíróiról tart rendhagyó irodalomórát a Lóczy Lajos Gimnáziumban Kovács Krisztina egyetemi tanár. Míg február 26-án az ötvenöt évvel ezelőtt elhunyt Füst Milánra emlékeznek. A Balaton Moziban levetítik az író remekművéből, A feleségem története című regényéből készült Enyedi Ildikó-filmet. Majd délután a Szőcs Géza Irodalmi Szalonban Enyedi Ildikó filmrendező és Schein Gábor író, költő, irodalomtörténész közösen beszélgetnek az író műveiről. Füst Milán – Adyval, Móriczcal, Babitscsal, Kosztolányival, Karinthyval együtt – a Nyugat első nemzedékének legkiemelkedőbb alkotói közé tartozott, a magyar irodalom egyik legszerteágazóbb, az összes irodalmi műnemre kiterjedő életművét hozta létre. Eredetisége ellenére azonban csekély hatással volt kortársaira, elismertsége is felemás. A rendkívüli életműben segít eligazodni Schein Gábor, aki Füst Milán eddigi legalaposabb monográfiáját jegyzi.
A beszélgetést követően a tervek szerint megalakul a Szőcs Géza Irodalmi Szalon Baráti Kör.
A rendezvénysorozat zárásaként, február 28-án Száraz Miklós György József Attila-díjas, Bertha Bulcsu-emlékdíjas és Prima-díjas író diákokkal találkozik a Lóczy Lajos Gimnáziumban.
A magyar széppróza nap balatonfüredi programjait a város honlapján érhetik el.
Borítókép: Szőcs Géza (1953–2020) Kossuth-díjas és József Attila-díjas erdélyi magyar költő, politikus (Fotó: MTI/Mónus Márton)