A közlemény szerint Herczeg János 1979-től volt a Magyar Rádió Iskolarádiójának szerkesztője, majd a rendszerváltáskor a Gordiusz Műhely főszerkesztője lett. Számos tudományos ismeretterjesztő műsor alkotásában vett részt, a legfontosabbak: a Gordiusz magazin, a Tanakodó, a Gordiusz Játék-tér, a Kerengő.
Nagy szerepe volt az élő, interaktív rádiós ismeretterjesztés, a rádiós fejtörő műsorok műfajának meghonosításában.
A matematika volt a speciális szakterülete. 1956-ban végzett az ELTE matematika–fizika tanár szakán. Tanított a budapesti Berzsenyi Gimnáziumban speciális matematika tagozaton és az ELTE Geometria Tanszékén is. Olyan matematikai könyvek fűződtek a nevéhez, mint a Játék és logika 85 feladatban vagy a Sokszínű logika.
Országos ismertséget akkor szerzett, amikor 1954-től Bizám Györggyel közösen szerkesztette az Élet és Tudomány hetilap rejtvénysorozatait. A hetilapnak 1994 és 2004 között, nyugdíjba vonulásáig, főszerkesztője is volt.
Számos szakmai elismerésben részesült: Beke Manó Emlékdíj (1974), Enciklopédia Díj (1991), Prométheusz-érem (1993), Táncsics Díj (1994), Akadémiai Újságíró Díj (1996), Jedlik Ányos Díj (2000), Rátz Tanár Úr Díj (2005).
Herczeg Jánost szombaton érte a halál.
Borítókép: Herczeg János mint a kuratórium elnöke a tudományos újságírók Hevesi Endre-díjának oklevelét szignálja (Fotó: Bellai László)