Székely Ákos költő, irodalomtörténész a szombathelyi kulturális élet kiemelkedő alakja volt, többek között ő szervezte a Bloomday-t, amelyet minden év június 16-án rendeztek meg. A könyvbemutató tehát ezzel az eseménnyel is összekapcsolódott.
Értéket teremtett abból, amit egyébként kidobnánk a kék szemetesbe
– fogalmazta meg az író munkásságának esszenciáját Szombathy Bálint médiaművész. Az avantgárd irányzatot és Kassák Lajos hagyományát követő szerző posztumusz megjelent kötete legfontosabb és legérettebb verseit tartalmazza.
A kiadvány szerkesztését maga az író végezte, a fotókat Rosta József készítette, míg a tervezést és nyomdai munkát a kolozsvári Idea Design + Print műhelye vállalta. A megnyitón Székely Ákos 1988-ban készített, Egy mássalhangzó anatómiája című rövidfilmje is megtekinthető volt.
A költő mindig hozott anyagból dolgozott, Szombathy szerint
a nyomtatott kultúra szemetéből válogatott és alkotott valami magasabb szintűt.
Ez jól körülírja legfrissebb verseit is, melyek az irodalom és képzőművészet határát feszegetik. Arról, hogy melyik műfajba tartoznak ezek a vizuális költemények, még a két meghívott vendég sem tudott megegyezni. Ami viszont biztos, hogy Székely Ákos munkásságát több generáció is ápolni fogja, hiszen magyartanárként rengeteg gyereknek adta tovább tudását, és számos versenyen segítette a diákok tehetségének kibontakozását.
Borítókép: Székely Ákos (Forrás: Wikipédia)