Az egykori tulajdonosok, a Brunszvikok és a Dreherek legendáriumába nyerhetünk bepillantást a Brunszvik-kastélyban, emellett megismerhetjük a Brunszvik család és Beethoven zenével átszőtt barátságát, valamint a kastély későbbi lakóinak titkait is. Június 25-én már délután 17 órától érdemes ellátogatni Martonvásárra, ahol vezetett parksétákon ismerhetjük meg a több mint kétszáz éves kastély legendás múltját, de Beethoven levelezésébe is beleolvashatunk. A vezetett parkséták közben, az árnyas fák alatt pihenve rövid kamarakoncerteket hallgathatunk, 21.30-tól pedig különleges fényfestéssel kísérve hangzanak el a magyar népzene által ihletett szimfonikus zenekari művek.
Kodály, Bartók és Weiner művei között Pálházi Bence Bandája muzsikál, miközben pokrócokon heverve gyönyörködhetnek a látványban. A Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekarának művészei évek óta tartanak kamarakoncerteket a 2019-ben elkészült Agroverzum Tudományos Élményközpont rendezvénytermében. Az első pokróckoncert tavaly rendezték meg a Múzeumok éjszakáján, melynek sikerét látva idén újabb élménnyel várják a közönséget Martonvásáron.
Dénes István Liszt Ferenc-díjas karmester vezényletével az Erkel Ferenc által 1853-ban alapított Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara és Pálházi Bence Bandája a népzene és a műzene különleges találkozását tárja elénk. Weiner Leó Divertimento, Bartók Béla Román népi táncok és Kodály Zoltán Galántai táncok című művét a népzene ihlette. A közel egyórás koncerten olykor az eredeti népzene hangjai csendülnek fel Pálházi Bence Bandájának tolmácsolásában, máskor a múlt század nagy zeneszerzőinek feldolgozását hallhatjuk, miközben a park fáit, a kastély épületét, a tó partját csodálhatjuk a fényfestés révén varázslatos, új köntösben.
A szervezők rendhagyó módon, a székek mellett több száz pokróccal várják a vendégeket, hogy minden szögből jól érvényesüljön a fákra, a kastély falaira megálmodott színpompás fényjáték.
Kedvcsinálóként tekintsék meg az alábbi videót: