Marc Porter, a Christie’s Americas elnöke a tőzsdei újságnak elmondta: az aukciósháznak még be kell fejeznie mind a 150 mű katalogizálását, mielőtt további részleteket közölne az eladás ajánlatairól, bár annyit elárult, hogy a kollekció része Paul Cézanne 1888–90-es tájképe, a La Montagne Sainte-Victoire.
A kép utoljára 2001-ben, 39 millió dollárért kelt el árverésen, s Porter becslése szerint idén novemberben legalább százmillió dollárért értékesíthetik tovább New Yorkban.
Az eladásból befolyó összes bevételt jótékonysági célokra használják fel, bár még nem nevezték meg a kedvezményezetteket. Paul Allen élete során kétmilliárd dollárt adományozott az orvosbiológiai kutatásra, kulturális célokra, továbbá a környezeti gondok és a hajléktalanság kezelésére szolgáló alapokra.
Paul Allen, Bill Gates középiskolai barátja, úttörő szerepet játszott a személyi számítógépek fejlesztésében. A Szilícium-völgy legendás alakja 1983-ban hagyta el a Microsoftot, s attól kezdve különös figyelmet fordított a műgyűjtésre – olvasható a Világgazdaság cikkében.
Az aukciókon „mindenevő gyűjtőként” szerzett hírnevet.
Az impresszionista festőktől a háborús repülőgépeken és popikonok hangszerein át a Star Trek parancsnoki székéig mindent vásárolt. A széles gyűjteményből a Christie’s most csak a Blue Chip festményeket és szobrokat kínálja árverésre. Marc Porter, a Christie’s Americas elnöke szerint
Paul Allen olyan alkotásokat keresett, amelyek a művészek karrierjének sorsdöntő pillanatait képviselik,
ilyen például a Cézanne-tájkép, melyre ma a művész korai absztrakcióval kapcsolatos kísérleteinek meghatározó példájaként tekintenek.
Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.