A Tordasi Westernfaluban készül A helység kalapácsa című film. A mai forgatási napra a sajtó képviselői is meghívást kaptak, és mielőtt beleshettek volna a kulisszák mögé, Papp Dániel, az MTVA vezérigazgatója, Kálomista Gábor, a Megafilm producere, Demeter Szilárd, a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) igazgatóságának elnöke, a Petőfi Irodalmi Múzeum (PIM) főigazgatója és Dombrovszky Linda, a film rendezője sajtótájékoztatón beszéltek arról, hogyan jutott el a film az ötlettől a megvalósításig.
Az MTVA megrendelésére és finanszírozásában készülő film sajtónyilvános forgatásán Papp Dániel, Magyarország legnagyobb médiavállalatának vezérigazgatója hangsúlyozta, hogy a Petőfi-bicentenárium méltó megünneplésére kezdeményezték az egyedi feldolgozású alkotás elkészülését, mivel az MTVA fontos feladatának tekinti kulturális értékeink megőrzését és ápolását.
Papp Dániel úgy fogalmazott:
Petőfi emblematikus alakja az egyetemes magyar kultúrának, kétszáz évvel ezelőtt megtestesítette azokat az értékeket, amelyekkel a mai fiatalok is tudnak azonosulni, mint a hazaszeretet és a szabadságvágy, így munkásságát be kell mutatni az újabb és újabb generációknak.
Hozzátette: a közmédiának alapvető kötelezettsége, hogy a költő valamennyi művét megismertesse a nézőkkel, és ezt az adott kornak megfelelően, változatos formában tegye. Ennek a nagyszabású törekvésnek a megvalósításához a közmédia számos televíziós, rádiós, valamint online felülete is rendelkezésre áll.
Kálomista Gábor, a Megafilm producere elmondta:
Több mint öt évtizede készült utoljára film A helység kalapácsából, így amikor jött az ötlet, hogy ilyen különleges módon – kikacsintva a western és a zenés filmek felé – közelítsük meg a történetet, rögtön belevágtunk. Nagyszerű, hogy sikerült partnernek megnyernünk az MTVA-t és a Petőfi Kulturális Ügynökséget. Nagyon ügyeltünk arra, hogy méltó módon adaptáljuk a művet, és közben látványos legyen minden a vásznon.
Demeter Szilárd, a PKÜ igazgatóságának elnöke, a PIM főigazgatója arról beszélt, hogy a Petőfi-bicentenárium során olyan produkciókat szeretnének létrehozni, amelyek megmutatják a magyar kultúra sokszínűségét.
Számunkra Petőfi az a magyar kultúrát meghatározó alak, akinek az életművét őriznünk és ápolnunk kell
– mondta Demeter Szilárd, majd hozzátette: a bicentenárium kapcsán számos olyan projekttel készülnek, amelyekkel a „szoborszerű” Petőfi-képet élővé tudják tenni.