A japán turné programjában elhangzik Beethoven Egmont-nyitánya, Bruch I. (g-moll) hegedűversenye, Beethoven V. (Esz-dúr) zongoraversenye, Dvorák IX. („Az Újvilágból”) szimfóniája, valamint Csajkovszkij V. szimfóniája.
Az előadások szólistája a Japánban igen népszerű Szendzsu Mariko hegedűművésznő, Nakamicsi Ikujo és Fudzsita Mao zongoraművészek.
Valamennyi hangversenyt Kobajasi Kenicsiró vezényli, aki sok szállal kötődik a Nemzeti Filharmonikusokhoz. A zenekar (korábbi nevén Magyar Állami Hangversenyzenekar) egykori vezető karmestere Ferencsik János volt, akitől a fiatal Kobajasi nagyon sokat tanult, és idővel segédkarmesteri szerepet töltött be a mester mellett. Ferencsik halálát követően 1987-ben felkérték, hogy az együttes vezető karmestere legyen. Ezt a pozíciót 1992-ig töltötte be, majd a zenekar örökös tiszteletbeli elnök-karnagya címmel tüntette ki. Kobajasi 1994-ben megkapta a Magyar Köztársaság érdemrend középkeresztje a csillaggal (polgári tagozata) kitüntetést, 2010-ben a magyar kultúra követe címet, majd 2020. március 15. alkalmából a Magyar Érdemrend nagykeresztje polgári tagozata kitüntetéssel jutalmazták.
Az együttes turnéjának első helyszíne Tokió, a világ egyik legkiválóbb akusztikájú koncertterme, a 2006 férőhelyes Suntory Hall, ahol január 16-án és 17-én adtak egy-egy koncertet. A következő állomásuk a Tokiótól majd 900 kilométer távolságra lévő Fukuoka, ahol a több mint 1800 férőhelyes Acros Fukuoka Symphony Hallban szólal meg harmadik hangversenyük. Ezután Nagojába vonatkoznak, hogy az Aichi Prefectural Arts Theatre Concert Hallban csendüljön fel a turné negyedik koncertje. Január 21-én a Kamakura Arts Centerben folytatódik a sorozat, míg a hangversenykörút utolsó állomása január 22-én Oszaka, az 1700 férőhellyel bíró The Symphony Hall.
A magyar közönség legközelebb február 10-én találkozhat a Nemzeti Filharmonikus Zenekarral a Zeneakadémia nagytermében, ahol Schumann Manfréd-nyitánya, Gustav Mahler Gyermekgyászdalok, valamint Brahms: II. (B-dúr) zongoraverseny című kompozíciói hangzanak el.
A koncerten a kiváló német basszbariton, Christian Immler és a kiemelkedő tehetségű magyar zongorista, Berecz Mihály működik közre.
A Nemzeti Filharmonikus Zenekar élén fellépő Vashegyi Györgyről sokan tudják, hogy a régizene mellett a romantika területén is nagyon jártas, de mivel e repertoár karmestereként ritkán halljuk, az est különleges élményt ígér.