A szervezők külön büszkesége, hogy a látogatók többsége hazai fiatal, akik még csak most ismerkednek a múzeumba járás élményével és láthatóan pozitív tapasztalatokkal távoznak.
A tárlat a százharminc éve született és talán legismertebb magyar művész, Moholy-Nagy László festő, fotográfus, designer művei, víziója alapján lett kialakítva, és a művészet, a tudomány, valamint a technológia interakcióira épülő magyar műveket mutat be. A kiállításon szereplő fényművészek jól láthatóvá teszik a fényművészet útját Moholytól napjainkig. A formabontó múzeumnyitás mögött a művészszakma több évtizedes, eddig meg nem valósult igénye áll, miszerint már régóta szükség volt egy olyan kiállítóhelyre, ami egyedüliként kötelezi el magát a fény, mint önálló médium gyűjtése, kutatása és bemutatása mellett.
A Light Art Museum a mai kor nyelvén szól, ahol a technika és a művészet összefonódik egy izgalmas helyszínen, és így értelemszerűen megszólítja a fiatalokat. A könnyen átélhető és megérthető kiállítás közel hozza a mai generációt a modern és kortárs képzőművészethez, ahol élményszerűen tanulhatnak, tárlatvezetésen és múzeumpedagógiai programokon is részt vehetnek.
A koncepció sikerességét mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a tavalyi nyitás híre szájról-szájra terjedt a fővárosban, ami kígyózó sorokat eredményezett a bejáratnál, már a nyitást követő első héten is.
A múzeum azonban természetesen nem csak a fiataloknak szól, hanem a kultúrára fogékony minden látogatónak tartogat érdekességeket. A kiállítás 2023 augusztus 15-ig látható, ezt követően pedig újabb fényművészeti tárlat kerül kiállításra.
A borítóképen Szauder Dávid Ariel Moholy parafrázisa látható, amit az intézmény a művésszel közösen valósított meg az eredeti tervek és felvételek alapján.