A rendhagyó kiállításon tizenhét magyar származású hírességgel találkozhatnak az érdeklődők, ezek a szobrok azonban kizárólag a budapesti bemutatóra készültek a Madame Tussaud’s London melletti műhelyében. A szervezői közleményből kiderül, hogy a látványosság tervezési szakaszában külön megkérdezték a közönséget, hogy kikre lenne kíváncsi a leginkább.
Maga a látványosság, azaz a panoptikum Philippe Curtius svájci orvos találmánya volt az XVIII. században. Az ő tanítványa lett Marie Tussaud, aki 1835-ben megalapította a róla elnevezett, híres panoptikumot. Idehaza az első ilyen típusú tárlat a várnegyedben volt látható, még az 1980-as évek végén. A Madame Tussaud-féle panoptikumokon kívül híres látványosság még a Hollywoodban látogatható Wax Museum is.
Aki most szeretne körülnézni a Palazzo Dorottyában, egy helyszínen juthat el a budai váralagúthoz, találkozhat sztárokkal a Duna-korzón, helikopteres filmforgatáson vehet részt a Halászbástyán, vagy elmerülhet a gyógyfürdők világában.
Kizárólag Budapesten kapott helyet a tárlaton Bud Spencer, Chuck Norris és Peter Falk élethű viaszmása
Olyan ismert magyar művészeket, tudósokat, alkotókat, sportolókat és előadókat nézhetnek meg közelebbről a látogatók, mint Harry Houdini, Hosszú Katinka, Karády Katalin, Kossuth Lajos, Liszt Ferenc, Lugosi Béla, Mátyás király, Munkács Mihály, Neumann János, Palvin Barbara, Papp László, Petőfi Sándor, Puskás Ferenc, Sissi (Erzsébet királyné), Szent István király, Széchenyi István és Zámbó Jimmy.
Ami a külhoni hírességeket illeti, találkozhatunk még Ferenc pápával, a néhai II. Erzsébet királynővel, Beyoncével, Sandra Bullockkal, George Clooney-val Tom Cruise-zal, Penélope Cruzzal, Hszi Csin-Pinggel, Leonardo DiCaprióval, Robert Downey Jr.-ral, Lady Gagával, Mihail Gorbacsovval, Ronald Reagannel, Steven Spielberggel és Donald Trumppal is.
Érdekesség, hogy kizárólag Budapesten kapott helyet a tárlaton Bud Spencer, Chuck Norris és Peter Falk élethű szobra, ahogyan erről a szervezők tájékoztattak.