Hagyományok ápolása
A Magyar Nemzeti Táncegyüttes Magyarország egyik legnagyobb létszámú hivatásos néptáncegyüttese, több mint húsz párral. „Anyanyelve” a Kárpát-medence néptánckincse, amelyből a nagy formátumú történelmi táncjátékoktól az autentikus folklórműsorokig, a dramatikus táncszínházi előadásoktól a népi hagyományainkon alapuló mesedarabokig terjedő, sokszínű repertoár építkezik. Nevük pontosan kifejezi a társulat hazai, európai és tengerentúli küldetését, a Kárpát-medencei magyar néptánckincs megismertetéséért és népszerűsítéséért végzett felelősségteljes és professzionális munkájukat.
Hazánkba érkezik a koreai MUTDANCE
Ezen értékek mentén szólította meg a táncegyüttes művészeti igazgatója, a Kossuth-díjas, kiváló művész Zsuráfszky Zoltán és szakmai vezetője, a Harangozó-díjas, érdemes művész Zs. Vincze Zsuzsa a koreai MUTDANCE társulatot, hiszen a Kim Jung-A vezette, 16 női táncosból álló formáció szintén ars poeticájának tartja hazájuk népi hagyományainak ápolását.
Fontosnak tartjuk, hogy ezeréves kultúrák találkozhassanak egymással a 10. színházi olimpián, ezért hívtuk meg Korea egyik legnagyobb táncegyüttesét hazánkba
– fogalmazott Zs. Vincze Zsuzsa a mai sajtótájékoztatón levetített videóüzenetben.
Iusco Bernadett, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes menedzsere köszöntőjében ismertette, hogy a táncegyüttes mindenképpen olyan produkciót szeretett volna Magyarországra csábítani, amely igazi kuriózumnak számít, így a táncosok állandóan változó mozgásán keresztül a tánc bensőséges és mély motivációját kifejező BEMUT-ot külön öröm, hogy megismertethetik a magyar nézőkkel.
Ezt a különleges produkciót hozza most el Magyarországra a Magyar Nemzeti Táncegyüttes. A nézők három alkalommal is találkozhatnak majd a koreai táncosokkal: június 15-én a Győri Balett szervezésében megvalósuló Magyar Táncfesztiválon debütál a darab Győrben, majd ezt követően június 17-én és 18-án a Nemzeti Táncszínház ad majd otthont a háromrészes előadásnak Budapesten.
Velekei László Harangozó-díjas érdemes művész, a Győri Balett igazgatója arról beszélt a mai sajtóeseményen, hogy a fesztivál örömmel biztosít minden alkalommal megmutatkozási lehetőséget a MUTDANCE-hez hasonló, különleges munkamódszerrel dolgozó, professzionális együtteseknek.
Ertl Péter, a Nemzeti Táncszínház igazgatója ehhez csatlakozva pedig azt hangsúlyozta, hogy öröm az egész szakma számára, hogy a 10. színházi olimpián számos nemzetközileg elismert társulat kap lehetőséget arra, hogy hazánkban is fellépjen.
A mai sajtótájékoztatónak egyébként a Koreai Kulturális Központ adott otthont, nem véletlenül, hiszen az In Sukjin vezette intézmény szintén bekapcsolódik majd a MUTDANCE társulat magyarországi programjaiba.
A Magyar Nemzeti Táncegyüttessel közös szervezésében valósul majd meg egy gasztronómiai bemutató, illetve arra is lesz mód, hogy a különböző találkozókon a koreai művészek a közös nyelven, a táncon kívül megismerkedjenek majd zenei és viseletkultúránkkal is.
– Nem csak az a célunk, hogy a koreai hagyományokat bemutassuk a 10. színházi olimpián, fontosnak tartjuk azt is, hogy a végtelenül gazdag magyar folkkincsek is ugyanannyira reflektorfénybe kerüljenek a mi hazánkban. Ezért bízunk benne, hogy hamarosan vendégül láthatjuk a Magyar Nemzeti Táncegyüttest nemcsak itt, a Koreai Kulturális Központban, hanem országunkban is – fogalmazott In Sukjin.
A MUTDANCE INC előadásaira a jegyértékesítés már megkezdődött.
A MUTDANCE társulat bemutatása:
A koreai táncélet legkarizmatikusabb alakja, Kim Jung-A által 1994-ben alapított, kizárólag nőkből álló MUTDANCE ma is a modernitás, a tradíció, a koreai és a globális kultúra fúzióján keresztül definiálja újra a kreatív tánc fogalmát. A most Magyarországra érkező előadás, mely a BEMUT címet kapta, a MUTDANCE társulat legikonikusabb koreográfiáit vonultatja fel. A műsor ötvözi a társulat régi és új munkáit, melyekben a közös nevező a rájuk jellemző egyedi mozgásvilág és koreográfia.
Programok, rekordok, riportok a Kultúrnemzet színházi olimpiai gyűjtőoldalán! Kattintson IDE!
Borítókép: Magyar Nemzeti Táncegyüttes (Fotó: Csudai Sándor)