Hetvenedik évadát ünnepli a Komáromi Jókai Színház, a jubileumot a Külváros című darabbal ünnepli a teátrum. A prágai szerző, Frantisek Langer darabját Martin Huba szlovák színész-rendező, a Pozsonyi Színművészeti Főiskola professzora vitte színre, a dalszövegíró Laboda Róbert, a zeneszerző pedig Lakatos Róbert volt.
Nagyon szereti a felvidéki magyarság a saját színészeit: a Csavar Színházat, az összes alternatív színházat életben tudja tartani. Az, hogy ez az előadás színpadra kerülhetett, egy csoda
– mondta a darabról Gál Tamás, a Komáromi Jókai Színház igazgatója a Kisvárdai Várszínház munkatársának.
Hozzátette, az előadás költségvetését igen nehéz volt összegyűjteni, a felét „úgy kalapozták össze”. Ám, mint mondta, „ha ettől eltekint a néző, akkor szívvel-lélekkel játszó, önmagukat színpadon égető művészeket kapnak cserébe. Egy olyan alkotást, ami teljes mértékben a miénk” – fogalmazott.
– Mikszáth Kálmán A beszélő köntös című műve egy teljes mértékben felvidéki darabként tartható számon – mondta Kiss Szilvia, a teátrum színésze. Megjegyezte, hogy egy itt született, vidám, zenés darabról van szó, ami számukra nagyon kedves, és ami megszólítja a diákokat és a felnőtt közönséget egyaránt. Hozzátette, nagyon örülnek, hogy a színház három év után végre játszhat, a Kacagó királykisasszony című meséjüknek egy hete volt a bemutatója.
Nagy kihívás volt mindkettőnk számára
– mondta a Külváros című darabról a Jókai Színház művésze, Béhr Márton, arra utalva, rég vittek olyan főszerepet, amelyben az előadás elejétől a végéig színpadon vannak.
A Külváros című darabot a Magyar színházak 35. kisvárdai fesztiválján, június 26-án, 17 órától láthatja a közönség.
Borítókép: Komáromi Jókai Színház