– A múzeumoknak meghatározó közösségépítő erejük van, erősíteniük kell a helyi identitást, hogy a közösség tagjai legyenek büszkék az őrzött értékekre, a régmúltat felelevenítő és megidéző tárgyakra – hangsúlyozta Szende László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium múzeumi főosztályvezetője. A tárlatot méltatva kiemelte:
a kiállítás a szolnoki intézményben jelentős szerepet betöltött öt régész életútját összegzi.
– Közös volt bennük a szakma szeretete, a múlt feltétel nélküli tisztelete, a precizitás, a hitelesség, a jövő generációi iránt érzett felelősségtudat – tette hozzá. Kalla Zsuzsa, a Petőfi Irodalmi Múzeum gyűjteményi főigazgató-helyettese kiemelte, hogy korszerű,
kiváló grafikájú, igényes megvalósítású kiállítás készült el, amely kiszolgálja a helyieket és az oda látogatókat.
Végh Katalin, a Magyar Vidéki Múzeumok Szövetségének titkára méltatta a Magyar géniusz programot, amelynek üzenete, hogy „a vidéki muzeológia érték”. Szavai szerint alapos, informatív tárlat jött létre, amely méltó a város szellemiségéhez, a „múzeum géniuszaihoz" és a Magyar géniusz programhoz.
– A nagy elődök által gyűjtött és leltározott leletek, kéziratos naplók, eredeti felvételek hitelesen jelenítik meg a 19. és a 20. század régészeti mozgalmait – mondta Horváth László, a szolnoki Damjanich János Múzeum igazgatója.