Az év egyik legnagyobb dobása lehet Bradley Cooper Maestro című filmje, mely Leonard Bernstein életét meséli el a színész-rendező interpretációjában. Mint arról korábban mi is beszámoltunk, az életrajzi alkotás hatásos előzetest kapott, amelyből kiderül, hogy a filmben nemcsak Bernsteinnek, hanem a feleségét, Felicia Montealegrét alakító Carey Mulligannek is komoly szerep jut, és azt is megcsodálhatjuk a trailerből, milyen remek munkát végeztek a maszkmesterek a színész, illetve Mulligan megöregítésével. Habár egyes vélemények szerint Cooper a kelleténél kissé nagyobb orrot kapott a maszkmesterektől… A BBC megírta: ez komoly vitákat váltott ki már hónapokkal a film megjelenése előtt. Sokak szerint káros, hogy Cooperék rájátszottak a zeneszerző zsidó származására, mások pedig azt kifogásolták, hogy ha már ennyire ki akarták ezt hangsúlyozni, miért nem adták a szerepet egy zsidó színésznek, akin nem kellett volna ilyen beavatkozásokat eszközölni.

Az ügyben aztán Bernstein három gyereke is megszólalt, és védelmükbe vették Coopert egy közleményben.
Megszakad a szívünk, amikor [Cooper] erőfeszítéseivel kapcsolatban bármilyen félreértést vagy félremagyarázást látunk. Történetesen igaz, hogy Leonard Bernsteinnek szép nagy orra volt. Bradley úgy döntött, hogy sminkkel erősíti fel a hasonlóságot, és nekünk ez tökéletesen megfelel. Abban is biztosak vagyunk, hogy apánknak sem lett volna ezzel semmi baja
– írták.
A Maestro a világhírű zeneszerző-karmester és felesége bonyolult kapcsolatába enged bepillantást, amely igen nagy hatással volt a zeneszerző életművére. Több mint három évtizedet mesél el, a két főszereplő 1946-os találkozásától 25 év házasságon keresztül Bernstein karrierjének fontos állomásáig.
A filmet Bradley Cooper maga írta és rendezte, szereplői között találjuk Matt Bomert, Maya Hawke-ot, Sarah Silvermant, producerként pedig Martin Scorsesét és Steven Spielberget.

Míg könnyűzenei előadók életét feldolgozó alkotásokból nincs hiány, a komolyzene ritkábban kerül fókuszba filmen, dacára annak, hogy több ízben bebizonyosodott, érdemes ilyen témákban is gondolkodni. Milos Forman Amadeusát például 54 díjra jelölték, melyből 40-et el is nyert, közte nyolc Oscart, benne a legjobb filmért járó aranyszoborral, az 1996-os Sundance Filmfesztiválon debütált David Helfgott ausztrál koncertzongorista életéről szóló filmet pedig hét Oscar-díjra és négy Golden Globe-ra jelölték. A főszereplő, Geoffrey Rush mindkét esetben elhozta a legjobb férfi főszereplőnek járó szobrot.