Seregi Zoltán elmondta, az első előadást a Békéscsabai Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum és Kollégium kérte, az intézmény azonban olyan közel van a Békéscsabai Jókai Színházhoz, hogy nekik a teátrumban játsszák el a darabot március 13-án. Az első „külső helyszín” egy nappal később Mezőberényben lesz; mostanáig 12 iskola jelezte, hogy szeretné „befogadni” az előadást.
A koronavírus-járvány előtt népszerű kezdeményezés Moliere Tartuffe című vígjátékával indul újra,
a darab vizsgaelőadás volt a teátrum által működtetett Színitanház – amely a Baross Imre Artista- és Előadóművészeti Akadémia tagintézménye – másod- és harmadéves növendékeinek. A darab kötelező olvasmány középiskolában, ezért választották ezt. A tanintézményekben az aulában vagy a tornateremben adják majd elő.
A darabot kétszer 45 percben, modern feldolgozásban játsszák.
Vass István fordítását használjuk, ami eléggé nehéz, mert rímekbe szedett, skandált és költői a nyelvezete, de igyekeztünk úgy értelmezni a szituációkat, és az ebből kiszólaló mondatokat úgy bemutatni, hogy ne tűnjön fel, hogy verselünk
– fogalmazott a végzős osztály osztályfőnöke, a darabot rendező Bartus Gyula.
A diákok mellett a teátrum fiatal művészei is színpadra lépnek, akik szintén a Színitanházban végeztek az elmúlt években.
Borítókép: A Békéscsabai Jókai Színház (Fotó: Wikipedia)