A világ vezető aukciósházai az árverések mellett rendszeresen szerveznek magáneladásos (private sale) kiállításokat. Mind a beadók, mind a vásárlók eldönthetik, hogy melyik eladásos formát választják, az aukciós értékesítést vagy a private sale-t. Ezt a hagyományt követi a Kieselbach Galéria is, amely az árverések mellett időről időre jelentkezik magáneladásos tárlataival. A hétfőn megnyílt kiállítás ezeknek a sorát folytatja.
A gyűjtői tárlat érdekesebb képek közé tartozik Vaszary János jin-jang párost idéző Kelet és Nyugat című art deco klasszikusa, ami a közelmúltban bukkant fel a Magyar Nemzeti Galéria Vaszary-kiállításán. A muzeális csúcsdarabok között érdemel figyelmet Kontuly Béla római iskolás főműve Vakok a vörös kútnál címmel, valamint Egry József régóta nem látott, legnagyobb méretű expresszionista főműve Krisztus Emmausban címmel, ami egykor Márton Ödön gyűjteményének volt éke.
A válogatásban látható Tihanyi Lajos legelső ismert festménye, Ferenczy Károly metafizikusan minimalista remeke, Szinyei Merse Pál családi kegyúri templomba festett oltárképe és Rippl-Rónai József tengerentúlról hazatért maszkos Zorkája. Több mű szerepel olyan nagy mesterektől, mint Mednyánszky László, Rippl-Rónai, Vaszary, Aba-Novák Vilmos és Czóbel Béla, kiegészítve egy frissen előkerült Szőnyi István-kollekcióval és kortárs alkotásokkal.
Az aukciós kiállításokhoz hasonló mennyiségű, válogatott műveket felvonultató anyaghoz külön katalógus készült. A tárlaton szereplő művek a galériában természetesen megvásárolhatók.
Borítókép: A XIX. századi klasszikusokat, kortárs alkotásokat és biedermeier zsánereket is bemutató tárlat április 19-ig látható (Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt)