A FISE Galériában, amely a Fiatal Iparművészet Stúdiója Egyesület kiállítóhelye, általában iparművészek munkáit, designtárgyait mutatják be. A kiállítótérben ezúttal – a Semmelweis Egyetem pályázatának köszönhetően, amelynek kiállítását befogadta a galéria – konduktív nevelésben részesült mozgássérüléssel élő gyermekek, fiatalok, felnőttek, valamint konduktorok, konduktorhallgatók és az egyetem Pető András karának dolgozói három témakörben készített munkái tekinthetők meg.
A galériában május 14-én tartották meg azt a kiállításmegnyitót és díjátadót, amelyen a legkiemelkedőbb pályamunkákat díjazták. A Hári Mária jubileumi emlékév alkalmából meghirdetett rajz- és festménypályázatra összesen 166 alkotás érkezett. A 16 év feletti korosztályi kategóriában 32 pályázó adta be munkáját. A bírálóbizottság márciusban ült össze és tett javaslatot a díjak odaítélésére.
Az Én Hári Máriám, Élet a Petőben, Illusztrált gondolataim kategóriákban számos elismerést nyújtottak át a szervezők a résztvevőknek, illetve különféle különdíjak – a dolgozói különdíj, Text art különdíj, továbbá a kortárs művészeti különdíj – is gazdára talált. Az első kategóriában kiosztott első helyezést Kassayné Gráfel Judit (tanár) Hári Mária csillagok között és Lakó Liza (IV. évfolyamos hallgató) Az angyalt kell magadból kihordanod című munkái nyerték el, a második kategóriában Bejczi Borbála A szeretet ereje című alkotása kapta az első helyezést. A dolgozói különdíjat Kovács Krisztina (BTI munkatárs) Arc a fényben, a Text art különdíjat Tajti Vera (IV. évfolyamos hallgató) Szavakban az erő, a kortárs művészeti különdíjat Elek Ágnes (mesteroktató) Hári képzeletbeli zsebkendője című műve nyerte el.
A megnyitón Mascher Róbert, a SE PAK Humántudományi Intézet igazgatója, a FISE elnöke kiemelte, hogy a galériában évente körülbelül tizenhat alkalommal van kiállítás, de a mostani tárlat kiemelkedik a sokaságból, igazi különlegesség. Dr. Tenk Miklósné dr. Zsebe Andrea, a SE PAK dékánja elmesélte, hogyan született meg a Hári-emlékév ötlete, és hangsúlyozta, milyen öröm, hogy valamennyi díjazott jelen van. – Sokszínű alkotások születtek. 48 díjat tudtunk kiosztani összesen a 166 benyújtott pályamunkára, amelyből ma 12 díjat adunk át, a többit pedig már korábban kiosztottuk – fogalmazott a dékán, aki megemlítette, hogy azoknak is külön gratulál, akik ugyan nem értek el helyezést, azonban volt bátorságuk papírra vetni, mi van a lelkükben, gondolataikban és megosztották azt a zsűrivel és a szervezőkkel.
A beérkezett pályaművekből két kiállítás is készült. Az első, a Madách Színház Tolnay Szalonjában helyet kapó, Arcok, életek, élmények címet viselő tárlaton a Semmelweis Egyetem Pető András Kar általános iskolájának kisiskolás, azaz 1–4. osztályos diákjainak alkotásai mutatkoztak be. A második, FISE-ben helyet kapó tárlat nyitva áll az érdeklődők előtt és ingyenesen látogatható a Budapesten, a Kálmán Imre utcában található galériában május 31-ig, hétfőtől péntekig 13–18 óra között.