Az Imázsia kínai filmhét célja, hogy a kínai filmművészet és filmgyártás kiemelkedő filmjeiből ízelítőt adjon a magyar nézőknek, illetve magyar résztvevők, alkotások bevonásával lehetőséget adjon közép- és hosszútávon valódi kapcsolódások kialakulására a két ország filmrajongói és filmesei között. A vetítésekre kínai filmes vendégeket is várnak, a nézők találkozhatunk a programban szereplő Egy lány Hunanból című alkotás rendezőjével, Hszie Fejjel, a Mr. Vu című thriller rendezőjével, Ting Senggel, és a Pekingi Filmakadémia dékánja, Vu Kuanping is Budapestre érkezik.
A filmhéten öt kínai és egy magyar játékfilmet tekinthetnek meg az érdeklődők. Az eseménysorozat első vetítése a 2018-as Élek, halok, gazdagodok, amely az elmúlt évtizedek egyik legnagyobb közönségsikere volt, az akkor elsőfilmes Ven Muje rendezésében, és továbbra is a húsz legnagyobb bevételt hozó kínai film között található. A mű a gyógyszeripari vállalatoknak kiszolgáltatott kisemberek nehéz helyzetét járja körbe, mindezt vígjátéki elemekkel. A hétvégén két klasszikus alkotást tekinthetnek meg a nézők, a Pekingi történetet és az Egy lány Hunanból című filmet. Előbbi a régi Peking elfeledett világába, utóbbi a festői dél-kínai vidékre kalauzolja a nézőket. Az Egy lány Hunanból szerepelt az 1987-es cannes-i filmfesztivál un certain regard szekciójában, majd ez lett az első szárazföldi kínai film, amely az Egyesült Államokban moziforgalmazásba került. A film az egyes vidéki falvakban régen szokásban volt gyermekházasság társadalmi következményeit mutatja be egy fiatal lány sorsát követve, a rendező Hszie Fej ott lesz a vetítésen. A Mr. Vu (Saving Mr. Wu) című, 2015-ben bemutatott filmben az Ázsiában szupersztárnak számító Andy Lau is szerepel.
A rendező Ting Seng, aki szintén itt lesz Budapesten, többször forgatott közösen Jackie Channel is, ő is az akciódús közönségfilmekben utazik.
A történet alapját egy megtörtént emberrablás adta; külön érdekesség, hogy a való életben elrabolt színész alakítja a film egyik rendőrnyomozóját. A program legfrissebb játékfilmje egy fiatal rendező, Ku Hsziaokang legújabb alkotása, A Nyugati-tó partján, amely áprilisban került a kínai mozikba, és a hangcsoui Nyugati-tónál, illetve annak környékén játszódik: egy asszonyt a fia egy csaló szervezet karmai közül próbál kiszabadítani.
A Mesterjátszma című magyar thriller úgy kapcsolódik Kínához, hogy tavaly szeptemberben megjárta Fucsout, ahol a Silk Road filmfesztiválon vett részt. Tóth Barnabás rendezőt a filmen kívül kínai útjának élményeiről is fogják kérdezni. A játékfilmek magyar és angol feliratokkal, eredeti nyelven lesznek megtekinthetők, a Mesterjátszma pedig kínai feliratozással.
Hétvégén az Uránia Nemzeti Filmszínház Csortos-termében az esti vetítések előtt egy-egy rövidfilmválogatásból is szemezgethetnek az érdeklődők, ezek ingyenesen, az Uránia honlapján történő előzetes regisztrációval látogathatók. A színpadi közöségtalálkozók és beszélgetések mellett a Kortárs Kínai Könyvklub eseménye is az Urániába költözik. A programon kínai szakemberek járják körbe a film és irodalom sokrétű kapcsolatát.
Az idei programsorozat a Pekingi Filmakadémia, a Budapesti Kínai Kulturális Központ és az Imázsia Nonprofit Kft. közösen szervezi, a budapesti kínai nagykövetség kiemelt támogatásával. A hivatalos megnyitó május 25-én szombaton lesz, a Pekingi történet című film vetítése előtt.