Az ősbemutatón Molnár Ferenc unokája, Sárközi Mátyás író is jelen volt Londonból, aki elismerően gratulált Feledi Jánosnak, a Liliom koreográfus-rendezőjének és a táncművészeknek.
A Feledi Project dramaturgiailag egységes, egész estés darabot varázsol Molnár Ferenc kanonikus drámájából. A hazai közönségnek egyre nehezebb újat mondani Liliomról és Julikáról. Feledi János rendező-koreográfus nem is tűzte ezt célul, összeszokott csapatával egy szürreális tragikomédiát hoz, furcsa és sokszor meglepő mozgáselemekkel, rendkívül gazdag vizuális látványvilággal.
Liliom és Julika
Az 1909-ben íródott Liliom, avagy egy csirkefogó élete és halála egy cselédlány és egy körhintás legény szerelmének történetét meséli el.
Liliom körbe-körbe jár a vásári mulatságon és minden álmodozó tekintetű fiatal nőnek csapja a szelet. Egy nap találkozik Julikával, és azonnal elveszíti az állását. Liliom elindul a lejtőn lefelé. Szeretne simogatni, de ehelyett üt. Szeretne szeretni, de ehelyett megsebez. Úgy tűnik, ez a létezésének tragikus törvénye, olyan törvény, amely nem hagy menekvést. Még az öngyilkosság sem kiút. Még a mennyországnál is visszafordítják… „Segíts magadon, Isten is megsegít” – tartja a régi közmondás. De mi van, ha nem tudod, hogyan? Saját gyarlóságaink rabjai leszünk örökre vagy megváltozhatunk? Elkerülhető végzetünk vagy nincs értelme küzdeni ellene? Hogyan élünk, milyen döntéseket hozunk?
Ezek a kérdések is felmerülnek Molnár Ferenc Liliom története kapcsán, mely egy megható, romantikus történet.
A darab az elmúlás mélyére visz, miközben vidámságot sugároz. Az előadás egy hétköznapi történet hétköznapi emberekről, mely a közönség lelkére szeretne hatni.
A darab zenéjét Mester Dávid, a Vígszínház karmestere, zongoraművész jegyzi, a jelmezek Bati Nikolett munkái, az előadás fénytervezője Pető József, aki a Feledi Project Csehov Sirály előadásának világítását is tervezte.
Az előadás május 15-én a Nemzeti Táncszínház Nagytermében lesz látható.