Az Erdődy Kamarazenekar vasárnap 16 órakor kezdődő előadásában hallható lesz: Anton Zimmermann: D-dúr divertimento; Ignaz Pleyel: C-dúr szimfónia; Joseph Bengráf: D-dúr szextett és Joseph Haydn: Esz-dúr szimfónia (No.74.). Az elsősorban a magyar zenetörténet értékeinek népszerűsítését és kortárs hazai kompozíciók bemutatását céljául kitűző Erdődy Kamarazenekart Szefcsik Zsolt hegedűművész alapította 1994-ben Budapesten.
Az Erdődy Kamerazenekar tevékenysége
Az együttes magyarországi kottatárak kéziratai alapján több mint száz művet mutatott be évszázados feledés után, s ezzel mára a legkiterjedtebb magyar vonatkozású repertoárral rendelkező zenekarrá vált.
Több jelentős XVIII–XIX. századi szerző műveiről kizárólag az Erdődy Kamarazenekar előadásai alapján vált hozzáférhetővé hangzó zenei anyag. Emellett a zenekar több kiváló hazai szerzőtől rendelt és mutatott be új műveket, többek között Orbán György Stabat Mater, I. hegedűverseny, Udvari táncok, Sopra canti diversi, Sopra canto fermo és Gyöngyösi Levente Lukács passió, III. divertimento című művét, ezzel is sokakhoz eljuttatva a hazai kortárs zeneművészet értékeit
. Az elmúlt időszakban egyéb munkáik mellett magyarországi kastélyok hajdani zeneéletének dokumentumai – a nemesi családok zeneéletének részeként egykor megszólalt művek – között válogattak, néhány érdekes, jellemző vagy épp a mai zenei tájékozottság számára hézagpótló kompozíciót adva elő hangversenyeken és rögzítve hanglemezen. Az ilyen tevékenység egyszerre tesz közkinccsé művelődéstörténeti ritkaságokat és ajándékozza meg az élménnyel a közönséget.
Három éve elindítottak egy olyan koncertsorozatot is, amely a történelmi Magyarország püspöki rezidenciáinak korabeli muzsikáját éleszti fel azokon a helyszíneken, ahol ezek ténylegesen íródtak és századokkal ezelőtt megszólaltak. A program keretében májusban Nagyváradon volt koncertjük.
Az együttes a franciaországi magyar évad keretében 2001-ben debütált az Ile de France Fesztiválon, sikerrel lépett fel Bécsben, Rómában, Ljubljanában, Varsóban, Wroclawban, 2018-ban öt hangversenyt adott erdélyi kastélyokban és templomokban. A zenekar tevékenységét eddig számos rádiófelvétel mellett 16 CD dokumentálja, amelyek nemzetközi szaklapok díjait (Le Monde de la Musique „CHOC”, Pizzicato „Supersonic Award”) nyerték el. Az együttes 2002-ben elnyerte a Gramofon című szaklap által alapított Magyar Klasszikus Díjat, 2005-ben pedig az Akadémiai Klub Művészeti Díját.