Koncertekkel folytatódik a Káli Klasszik

Mert nagyot álmodni Fejes Krisztina zongoraművész, a Fejes Művészeti Akadémia Egyesület alapítója, aki a fiatal zeneművészek pályájának támogatását tűzte ki célul, emellett tavaly elindította a Káli Klasszik fesztivált, amelynek folytatásaként két komolyzenei koncertet rendeznek augusztus 9-én és 10-én Káptalantótiban. A zongoraművésszel a programokról beszélgettünk.

2024. 08. 09. 5:42
Káli Klasszik
Folytatódik a Káli Klasszik Forrás: 4K Media Studio
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nagyon intenzív, négynapos volt a Káli Klasszik nyári akadémia & fesztivál tavaly, ezért idén több időpontban szerveznek koncerteket a Balaton-felvidéken. Az ingyenesen látogatható hangversenyek, a Veszprém–Balaton 2023 Európa kulturális fővárosa fenntarthatósági programhoz kapcsolódnak, amelyekre minden korosztályt várnak Káptalantótiból és a régióból egyaránt.

Káli Klasszik
Fejes Krisztina, a Káli Klasszik megálmodója Fotó: Bezerédi Tamás

Káli Klasszik több időpontban

Mint megtudtuk, augusztus 9-én Barbarics Csanád mentorált szóló zongoraestjét hallhatja a közönség, akinek műsorán J. S. Bach, Szergej Rahmanyinov és Dmitrij Sosztakovics zongoraművei csendülnek fel. A koncert előtt Bach, a költő és tudós címmel interaktív előadást tart Madarász Iván Kossuth-díjas zeneszerző, fuvolán pedig Illés Eszter közreműködik, aki idén csatlakozott a Fejes Művészeti Akadémia Egyesülethez.

Augusztus 10-én 16 órai kezdettel a káptalantóti kultúrházban izgalmas kamarazenei koncertet hallhat a közönség, amelyen a művészek és a Fejes Művészeti Akadémi Egyesület tehetségei közösen lépnek fel: Fejes Krisztina zongoraművész, Polgár Éva zongoraművész, Illés Eszter fuvolaművész, Onczay Zoltán gordonkaművész, Szűcs Máté brácsaművész, Sztathatosz Sebestyén hegedűművész, Illés-Szabó Helka hárfa és Barbarics Csanád zongora mentorált. A műsorban elhangzanak Liszt, Hubay, Mahler, Brahms, Rahmanyinov, Périlhou és Cliffton-Welker remekművei – négykezes, hatkezes, duó, valamint kvartett formációban.

Igazán színes műsorral készülünk, ismert darabok hangzanak el, így szeretnénk közel hozni a közönséghez a komolyzenét. A nagy koncerttermekből kihoztuk a klasszikus muzsikát a helyi kis közösséghez

– fejtette ki Fejes Krisztina, hozzátéve: ezeknek a koncerteknek közönség- és közösségnevelő céljuk is van egyben, ami nagyon fontos a helyi régiónak. Azokhoz szólnak, akik az igényes kultúrát, a minőségi zenei élményeket keresik. 

Fejes Krisztina elárulta, hogy október 6-án, az aradi vértanúk emléknapján orgonakoncertet szerveznek az ábrahámhegyi templomban. 

Szabó Balázs nemzetközi hírű orgonaművész – jelenleg a bécsi és a budapesti Zeneakadémia professzora – olyan Liszt-műsorral készül, amely a legnagyobb koncerttermekben szokott helyet kapni.

 A hangverseny igazi zenei csemegének ígérkezik, hiszen egy új, 2023-ban felavatott orgonán fog felcsendülni.

Azt szeretnénk, hogy mindenki, aki eljön bármelyik hangversenyünkre, megismerje a klasszikus zenei műveket és komoly koncertélménnyel gazdagodjon, hiszen a művésznek többek között az is feladata, hogy közelebb hozza a zenét az emberekhez

– összegzett Fejes Krisztina zongoraművész.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.