Zsuráfszky Zoltán elmondta, hogy a Magyar Nemzeti Táncegyüttes fontosnak tartja a nagy múltú kultúrák találkozását, ennek szellemében hívta meg tavaly Dél-Korea egyik legnagyobb táncegyüttesét, a Mutdance Companyt hazánkba, amely első koreai társulatként vett részt a 10. Nemzetközi Színházi Olimpia programjában. Az egyhetes magyarországi vendégszereplésük során a két együttes számos közös eseményen erősítette kulturális kapcsolatukat. Ezt a sikeres együttműködést folytatva utazott a Magyar Nemzeti Táncegyüttes Dél-Koreába.
Dél- Korea több városában is felléptek
A művészeti vezető beszámolt arról, hogy
turnéjuk során először Dél-Korea ötödik legnagyobb városában, Budapest testvérvárosában, Tedzsonban mutatkoztak be, majd a fővárosban, Szöulban adták elő a Kárpátok visszhangja című műsorukat.
Első fellépőként avatták fel a közelmúltban átadott Seocho Kulturális és Művészeti Központ színpadát, majd turnéjuk befejezéseként a felhőkarcolók árnyékában, a Gangnam negyedben található Coex központ előtti hatalmas szabadtéri színpadon mutatták be lendületes és sokszínű folklórműsorukat. A koreográfiában helyet kaptak legendás csárdások, erdélyi magyar és cigány táncok, üveges lánytánc, valamint a világ egyik legvirtuózabb férfitánca, a legényes.
Külföldön mindig a legizgalmasabb magyar táncokból adunk válogatást, a Kárpát-medence legszebb viseleteit, zenéjét, táncait mutatjuk be – árulta el Zsuráfszky Zoltán.
A turné zárásaként a szöuli Liszt Intézet – Magyar Kulturális Központ adott otthont a Magyar Nemzeti Táncegyüttes és a dél-koreai Mutdance társulat táncművészeinek találkozásának, ahol megismerkedhettek országaik viseletkultúrájával és elsajátíthatták a különböző táncok alaplépéseit.
A közelmúltban tartotta évadnyitó rendezvényét a Magyar Nemzeti Táncegyüttes, ahol beszámoltak az előző évad bemutatóiról és az új évad programjairól. Idén is folytatódnak az erdélyi turnék, tavasszal pedig Japánba utaznak. Zsuráfszky Zoltán kiemelte a szombat esti Esthajnal című előadás ősbemutatóját a Nemzeti Színházban, amely a Nemzeti Színház, a Fővárosi Nagycirkusz, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes, a Karaván Színház és a Baross Imre Artista- és Előadó-művészeti Akadémia közös produkciója. Majd felhívta a figyelmet arra, hogy
idén 75 éves a Honvéd Együttes két művészeti kara, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes és zenekara, valamint a Honvéd Férfikar. Ennek alkalmából december 6-án a Nemzeti Színházban lesz egy műsoruk, ahol visszatekintenek a 75 év fontos eseményeire.