Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház vezérigazgatója az albumot bemutató sajtótájékoztatón kiemelte, hogy bár ragaszkodnak a nemzeti értékekhez és az ezeket képviselő művek alkotják repertoárjuk gerincét, a nemzetközi színházi világ értékeinek bemutatását is fontosnak tartják.
A Nemzeti Színház fontosnak tartja a nemzetközi kapcsolatrendszer építését
Nem tudjuk magunkat helyesen látni, ha nem helyezzük nemzetközi kontextusba azt, amit csinálunk. Nyitva kell tartani az ajtót, és a legjobbakat elhozni, hogy a velük érkező értékek beépülve tovább gazdagítsák azt a kultúrát, amely már a miénk
– hangsúlyozta Vidnyánszky Attila.
A teátrummal együttműködő, nemzetközileg elismert alkotók közül a sajtótájékoztatón jelen volt Valerij Fokin, Avtandil Varszimasvili, Diana Dobreva és Jan Fabre is, aki jelenleg a Vér vagyok című előadást állítja színpadra a társulattal.
Mint elhangzott, a Nemzeti Színház 2013 óta kiemelten fontosnak tartja a nemzetközi kapcsolatrendszer építését, fejlesztését, és felidézték, hogy azóta a világszínház számos jelentős alkotója, köztük Silviu Purcarete, Valerij Fokin, Theodórosz Terzopulosz is együtt dolgozott már a társulattal.
Kitértek arra is, hogy 2023-ban a Nemzeti Színház volt Európa legnagyobb színházi és kulturális eseményének, a Színházi olimpiának a főszervezője. Az eseménysorozat gerincét a Madách Nemzetközi Színházi Találkozó (MITEM) programja alkotta. Felidézték, hogy április 1. és július 1. között 58 ország 400 társulata 750 előadást tartott több mint száz helyszínen országszerte. Az előadásoknak és programoknak több mint kétszázezer nézője volt.
A MITEM programjában jelentős alkotók, köztük Theodórosz Terzopulosz, Suzuki Tadashi, Romeo Castellucci, Szlava Polunyin, Heiner Goebbels, Silviu Purcarete, Eugenio Barba, Alessandro Serra által színpadra állított előadások is szerepeltek.