A magazin hétfőn megjelent írása részletesen bemutatja az NFI Stúdió fóti filmgyártó bázisának átfogó fejlesztését és bővítését, amelynek köszönhetően négy új, korszerű, fenntartható energiaforrásokkal működő filmstúdió épült meg. Mint írták, az egyik legnagyobb magyarországi stúdió 18 méter beépíthető belmagassággal és egyedülálló, mobil, hangszigetelő elválasztó fallal rendelkezik, amely lehetővé teszi, hogy a mintegy ötezer négyzetméter területű stúdióban egyszerre két produkció is zavartalanul forgathasson.
A Variety szakújságírója, Christopher Vourlias összefoglalójában kiemelte: több, az Oscar-díjért versenybe szálló alkotás Magyarországon, itteni szakemberek közreműködésével készült, és ezekben a filmekben az ötvenes évek Amerikája, a múlt század Párizsa, sőt akár a Dűne filmből ismert Arrakis bolygó elevenedik meg.
Ezek valójában magyar fővárosi helyszínek, illetve a Budapest környéki filmstúdiókban felépített első osztályú kulisszák.
A kiadványt online is el lehet olvasni a következő linkre kattintva:
Az írás megemlíti, hogy Magyarországon a világszínvonalú filmstúdiókhoz kiválóan képzett szakembergárda és adókedvezmény társul, és mindez együttesen teszi lehetővé, hogy szinte bármelyik időszakban játszódó történetből mozgókép készíthető. A Variety szerzője szerint a magyar filmipar a hollywoodi sztrájkok és a globális tartalom-előállításban megfigyelhető költségcsökkentések ellenére is nagy lendületben van, és a lassításnak semmi jele nem tapasztalható.
A Variety arra is kitér, hogy az Európai Bizottság jóváhagyásával újabb hat évre biztosított a filmipari adókedvezmény, és az éves filmipari költés nemrég elérte a 910 millió dollárt. Mint írták,
a Nemzeti Filmintézet fejlesztései az utómunka területén az NFI Filmlabort Közép-Európa legvonzóbb intézményévé teszik, és amely A brutalista, a Maria, valamint a Szegény párák című produkció gyártásában is részt vett.