Egy alkotó akár több drámakoncepcióval is jelentkezhet
Az ösztöndíjprogramban magyarországi tartózkodási hellyel rendelkező magyar állampolgárok vehetnek részt. Jelentkezni olyan eredeti drámatervvel, szinopszissal, valamint annak egy megírt jelenetével lehet, amellyel korábban még nem vettek részt sikeresen drámaíró pályázaton, illetve nem részesültek ösztöndíjban.
Egy alkotó akár több drámakoncepcióval is jelentkezhet azzal a kikötéssel, hogy a műhelybe bekerülni egyidejűleg csak egy művel lehet.
Előnyt élveznek a négy-öt szereplős kamaradarabok.
Nyolc hónapos műhelymunka a Nemzeti Színház szakembereinek közreműködésével
A nyertes ösztöndíjasok április 15. és december 15. között, a nyolc hónapon át tartó műhelymunka során bruttó 145 000 Ft írói hozzájárulás mellett egy mentor vezetésével jutnak el az egész estés magyar nyelvű dráma megírásáig.
A mentorok a Nemzeti Színház elismert munkatársai: Kulcsár Edit, Kozma András, valamint Lukácsy György.
Többet kínál, mint egy klasszikus értelemben vett mentorprogram
A Barangoló drámaírói műhely egy egyedülálló lehetőség a fiatal tehetségek számára, ugyanis a szakmai bizottság és a mentorok javaslatai alapján az elkészült dráma akár a színpadon is bemutatkozhat. A drámaírói műhelyben létrejött kilenc alkotás közül már négy műből született színházi előadás. Jánosi Ferenc Szemet szemért című misztikus krimijét a Déryné-program igazgatója, Kis Domonkos Márk vitte színpadra a Déryné Társulattal, Solymos Tamás Páternoszter című írását a Kelet-Nyugati Alkotóműhely, Fabacsovics Lili A mi utcánkban című drámáját a Randomkult mutatta be. Holczer Dávid Balettláb című művének ősbemutatóját pedig a Győri Nemzeti Színházban tartották 2024. november 30-án.
További információk a hivatalos felhívásban olvashatók.