A film az Animatiqua animációs stúdióval együttműködésben, Kondács András rendezésében készült, a Fortepan gyűjteményéből fellelhető fényképek alapján. – Reményeink szerint a film által nyújtott optikai csalódással sikerül visszahozni azt a múltat a nézőknek, amely a Városliget aranykora volt. Be akartuk mutatni azt is, milyen gyönyörű értékek voltak itt, és mennyi minden veszett el a háború pusztítása miatt – mondta Kondács András a sajtóvetítésen.
A Városliget történetének izgalmas epizódjai
Az animált fotókon megelevenedik a park és környezetének régmúltja. A félgömb alakú vászonra készített alkotás révén szinte részesei lehetünk a Liget mindennapjainak, átélhetjük például a híres zeneszerzők, Liszt Ferenc, Erkel Ferenc és Bartók Béla korát.
A 360 fokos archaizáló film nagyobb részében a Városliget 1945 előtti múltja elevenedik meg az itt zajlott 1896-os világkiállítással, és olyan ma már nem látható épületekkel, mint az Iparcsarnok és a Regnum Marianum-templom
A század második feléből többek közt a liget majálisainak korabeli hangulatát ismerhetjük meg, a jelenben pedig a város folyamatosan átalakulásával szembesülhetünk.
Horn Márton, a Magyar Zene Háza intézményigazgatója megosztotta a résztvevőkkel, hogy január 22-én, a magyar kultúra napján ünnepelik hároméves fennállásukat.
– Ebből az alkalomból jótékonysági gálakoncertet rendezünk hátrányos helyzetű területeken dolgozó szervezeteknek. Lesz aukció is, többek között Cseh Tamás örökösei, Presser Gábor, Lovasi András, Charlie és Dés László felajánlásának köszönhetően. Februárban nyílik új időszaki kiállításunk Listen- Zenei utazás a világ körül címmel, amely a különböző zenei hagyományokat mutatja be a látogatóknak Georgiától Belizén át Krétáig, Patagóniától Izlandon át Magyarországig
– mondta az igazgató. Elhangzott, hogy a Magyar Zene Háza élő felvételeket tartalmazó válogatáslemez-sorozattal jelentkezik. A négyrészes Selection anyag a ház első két és fél évének koncertjeiből válogat, pop-rock, globálzene, tradicionális zene és klasszikus/kortárs zene megközelítésben.
Mint mondta, eddig több mint 170 ezren voltak kíváncsiak a Hangdóm félórás immerzív filmjeire, amelyekből már 27-et láthatott a közönség. A Re_Live vetítéseken az alkotások között van például a Platon Karataev Napkötöző albuma alapján készült 360 fokos videóklipcsokor, Szemző Tibor Himalája-élményt megidéző filmje, a Csoma Kaleidoscope, a Ligeti György munkássága előtt tisztelgő Szimfonikus költemény 100 metronómra, Szauder Dávid Mestersége az intelligencia című alkotása vagy több képzőművészeti film Renoir, Bosch és Csontváry munkásságáról. A vetítéseket beszélgetések kísérik az alkotókkal.
Mándli Endre Vazul, a Magyar Zene Háza kiállítási osztályának vezetője elmondta, hogy a Hangdómban a hagyományoknak megfelelően ezentúl is havi egy új tartalmat mutatnak be. Beszámolt arról, hogy együttműködnek a Zeneakadémia és a MOME hallgatóival, valamint a Hangdómhoz hasonló számos külföldi intézménnyel a program kialakításában.
– Februárban a közönség mauritiusi, indonéziai, amerikai, spanyol, francia és magyar színes anyagokból készülő immerzív alkotást láthat, márciusban Palotai Zsolt néhai DJ-nek állítunk emléket a Kiégő Izzók vizuális csapata segítségével, áprilisban Szemző Tibor érkezik Kafka-szövegeivel, de tervezünk népmeséket feldolgozó és számos licencanyagot is bemutatni
– foglalta össze, majd a megújult Hangdóm technikai hátteréről is beszélt. Mint mondta, hangrendszere három dimenzióban képes mozgatni a hangokat, ehhez jön a 360 fokos vetítési lehetőség. A fejlesztések után most már öt modern projektorral dolgoznak.