A Demjén Ferenc dalai ihlette film a premiert követő három hét alatt átlépte a háromszázezres, egy hónap alatt a négyszázezres, két hónap után pedig a félmilliós megtekintésszámot.
![film](https://cdn.magyarnemzet.hu/2025/02/BeOTKQLnVMkz6yKFaB7PEe9x1yvDVusLrveVViB2Mws/fit/1200/676/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50L2I2ZDg1YTlkYTk5YTRjYzc5Zjk4MjU4N2MxMTFhNmFk.jpg)
A Demjén-film továbbra is népszerű
A Nemzeti Filmintézet Facebook-oldalán arról számolt be, hogy a Hogyan tudnék élni nélküled? című zenés, romantikus vígjáték átlépte a hatszázezres nézőszámot.
A mában és 1994-ben is játszódó, balatoni nyárról szóló humoros, romantikus történetnek a Sajtból van a hold, a Hiányzol, a Gyere és szeress, a Szabadság vándorai, az El kell hogy engedj, a Szerelemvonat, az Úgy szeretném, a Darabokra törted a szívem, a Mikor elindul a vonat, a Lepihenni melletted és a Hogyan tudnék élni nélküled? című dalok képezik az alapját.
Az alkotást Orosz Dénes rendezte, a forgatókönyvet Kormos Anett írta. Bár a dalokat a színészek adták elő, a szabály az volt, hogy nem alakíthatják át vagy modernizálhatják őket, az autentikus hatásuknak meg kellett maradnia, így adta magát, hogy a kilencvenes évekig menjen vissza a történet.
A film képi világáért Babos Tamás operatőr felelt, míg zenéjéről Demjén Ferenc csapata gondoskodott. A látványtervező Valcz Gábor, a jelmeztervező Kemenesi Tünde, a koreográfus Turi Lajos Péter volt.
A Hogyan tudnék élni nélküled? a Nemzeti Filmintézet támogatásával, az MBH Bank és az IKO Műsorgyártó Magyarország Kft. társfinanszírozásában készült. A film médiapartnere a TV2.