Látványos koncertshow-val nyitott meg az Erkel Színház + galéria

Zenés-táncos ünnepi koncertshow-val nyitotta meg kapuit az újonnan alakult Erkel Színház május 2-án este. A nagyszabású, telt házas gálán kiderült, hogy kik alkotják a társulatot, ahogy az is, hogy milyen darabokat tűz műsorra a teátrum Szente Vajk ügyvezető igazgató és Cseke Péter művészeti igazgató vezetésével.

2025. 05. 03. 10:37
A Puskás, a musical ikonikus dala is felcsendült az Erkel Színház megnyitóján Forrás: Erkel Színház/Kaszner Nikolett
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Helló, Erkel! – Beköszönünk című látványos koncerttel mutatkozott be az újjászülető Erkel Színház, amelynek az előterében interaktív kísérőprogramok várták a közönséget már jóval az esti koncert kezdete előtt. Időkapszulában hagyhattak üzenetet, elmondhatták, mit látnának szívesen az ajándékboltban, ahogy azt is, hogy mi mindenre vágynak az új Erkel Színház büféjében. A térben sétálva pedig több helyen felfedezhettük az épület átalakításhoz kapcsolódó látványterveket egy-egy LED-falra kivetítve.

Erkel Színház
Kovács Harmat és Ember Márk az Erkel Színház gálaestjén. Fotó: Erkel Színház/Kaszner Nikolett

Az Erkel Színház hat bemutatót tervez az első évadában

Szente Vajk, a teátrum ügyvezető igazgatója korábban úgy fogalmazott: – Kerestük a formát, és gondolkodtunk az első megjelenésen, végül úgy döntöttünk, egy különleges koncerttel mutatkozunk be, amelynek során megismerhetők lesznek nyitóévadunk produkciói is. Ezen az estén tisztelgünk azok előtt, akik az elmúlt hatvan évben sokat tettek a magyar musicalért, néhány ikonikus dalt is előadunk tőlük olyan kollégákkal és színészekkel közösen, akikkel a jövőben is együtt szeretnénk dolgozni.

A gálaesten Szente Vajk bemutatta a színház vezetését, és felidézte, hogy kollégáival, barátaival öt-tíz éve arról álmodoztak, hogy egyszer lesz egy színházuk, és úgy csinálhatnak színházat, ahogy szeretnének.

A kétórás koncertshow valóban minden várakozásunkat felülmúlta, ezt bizonyította a többszöri ováció és az állótaps is a gála végén. Az alkotók pazar látvánnyal, igazi díszletek helyett LED-falakkal teremtették meg a különböző musicaldarabok hangulatát. A művészek pedig az éneklésükkel varázsolták el a közönséget. Dicséretes, hogy az estnek megvolt a dinamikája, dramaturgiája, egymást váltották az olyan legendás musicalek, mint a Doctor Herz, a Sztárcsinálók, az Abigél vagy A padlás legismertebb dalai és az utóbbi évek nagy kedvencei, a Puskás, a musical, Az Ég tartja a Földet – Erzsébet, a szerelem szentje vagy az Elisabeth. Utóbbi ikonikus slágerét Maya Hakvoort előadásában is hallhattuk. A nemzetközileg elismert sztár a világon a legtöbbször, több mint ezer alkalommal énekelte Lévay Szilveszter és Michael Kunze Elisabethjének címszerepét. A holland származású, de Ausztriában ünnepelt előadó Bécsen keresztül egyenesen Kínából érkezett, hogy elkápráztassa a magyar közönséget.

Péntek Fanni, az est online háziasszonya a bejátszott kisfilmekben leplezte le egy-egy színésszel közösen az Erkel Színház 2025/26-os évadának bemutatóit. Mint kiderült, 

a teátrum évadnyitó előadása A trón című musical lesz, amelyet szeptember 19-én mutatnak be. A Hunyadi Mátyás történetét elmesélő musical politikai dráma, krimi és szerelmi történet egyben, és izgalmas kérdéseket vet fel a sorsról és döntéseink súlyáról.

Októberben érkezik a világ egyik legsikeresebb musicalje, az Elisabeth, ahol a Halál lép elő főszereplővé, míg novemberben a humoré lesz a főszerep, az Apáca Show diszkó- és gospelslágerekkel tölti meg az Erkel Színház színpadát. Az ünnepi időszakban, december 19-én a családoknak kedveznek az Álomutazó című mesemusicallel, amely egy színes, fantáziadús kalandra invitál a gyerekkor világába, miközben elgondolkodhatunk az álmok és a mesterséges intelligencia kapcsolatáról.

Erkel Színház
Veréb Tamás az Erkel Színház megnyitóján A trón című musicalből énekelt részletet. Fotó: Erkel Színház/Kaszner Nikolett

 

De színpadra állítják a rendszerváltás utáni magyar filmgyártás legnézettebb filmjének, a Hogyan tudnék élni nélküled? című mozinak a színpadi adaptációját is. A Demjén-slágereket felvonultató romantikus vígjáték színpadi változata 2026. február 14-én mutatkozik be az Erkel Színházban.

Az évadot márciusban a szenvedéllyel és titkokkal teli Rebecca zárja, amely Daphne du Maurier regénye és Hitchcock filmje alapján készült, és sodró erejű érzelmi utazást ígér.

Az est során kiderült, hogy mások mellett Feke Pál, Ember Márk, Veréb Tamás, Kovács Gyopár és Vágó Bernadett a színház társulatának tagja lett, mindannyian a legnagyobb alázattal, meghatódva beszéltek arról a folyamatról, aminek a részesei lehetnek.

Feke Pál lapunknak elmondta, hogy harminc éve van a pályán, de soha nem volt még egyetlen társulat tagja sem. Ezért a mostani egy meghatározó pillanat az életében, egy új korszak kezdete. Mint kifejtette, egy percig nem gondolkodott azon, hogy igent mondjon-e Szente Vajk felkérésére, hiszen megbízik benne, az egyik legjobb zenés színházi szakembernek tartja.

Teljes erőmmel azon vagyok, hogy itt, Magyarország legnagyobb zenés színházában, amely 1800 néző befogadására alkalmas, szülessen egy olyan hely, ahová az emberek szívesen jönnek, katarzist élnek át, ahol a musicaleket a legmagasabb művészi színvonalon mutatjuk be

– tette hozzá.

A Junior Prima és Artisjus-díjas színésztől megtudtuk, hogy többféle karakter bőrébe bújik az évad során. A trón című előadásban az egyik negatív főszereplőt játssza, de az Apáca Show-ban, a Rebecca és a Hogyan tudnék élni nélküled? című darabokban is láthatjuk.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.