Az intézkedésben hét fővárosi és harminc vidéki színház, bábszín és szabadtéri színpad érintett. Az újabb ötéves időszak minden évében a minisztérium törekszik arra, hogy legalább annyi fenntartói támogatást biztosítson az intézményeknek, mint amennyi az önkormányzati támogatás.

Biztosított az állami támogatás a főváros közös működtetésű színházainak is. A minisztérium és a főváros közösen működteti további öt évig a Budapest Bábszínház Közhasznú Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaságot, a József Attila Színház Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaságot, a Kolibri Gyermek- és Ifjúsági Színház Közhasznú Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaságot, a Madách Színház Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaságot, a Margitszigeti Színház Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaságot, az Új Színház Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaságot és a Vígszínház Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaságot.
A Kulturális és Innovációs Minisztérium és a Budapest Főváros Önkormányzata közötti tárgyalások eredményeként 2025-ben bővül a Budapesti Fesztivál Zenekar kormányzati támogatása, így idén 2,4 milliárd forint garantálja a zenekar magas színvonalú működését. A Kulturális és Innovációs Minisztérium és Budapest Főváros Önkormányzata megállapodását a Fővárosi Közgyűlés április 30-i ülésén elfogadta.
A színházi támogatások közvetlenül járulnak hozzá a színházak stabil működéséhez, a színvonalas, értékalapú előadások létrehozásához, a jegyárak megfizethető szinten tartásához és a kulturális gazdagság megőrzéséhez. A színházlátogatók száma Magyarországon megközelítette a hétmilliót, a támogatások stabilitása hozzájárul a nézőszám megtartásához, növeléséhez. Bár az állami támogatás közvetlenül a színházak működését, előadásait és költségeit fedezi, végső soron a színházlátogatók széles körét szolgálja.
Kiemelt kép: Vígszínház (Forrás: Facebook)