Jövőre látogatható lesz Julius Caesar meggyilkolásának helyszíne, az Area Sacra

Néhány héten belül megkezdődik Rómában a Torre Argentina téri, utcaszint alatti régészeti lelőhely renoválása.

Forrás: MTI2021. 04. 17. 14:54
2022-ben szabadtéri múzeumként a látogatók előtt is megnyílik az Area Sacra, ahol időszámításunk előtt 44-ben szenátorok egy csoportja halálra késelte Julius Caesart. Forrás: FLICKR
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Néhány héten belül megkezdődik Rómában a Torre Argentina téri, utcaszint alatti régészeti lelőhely renoválása, és 2022-ben szabadtéri múzeumként a látogatók előtt is megnyílik az Area Sacra, ahol időszámításunk előtt 44-ben szenátorok egy csoportja halálra késelte Julius Caesart. Virginia Raggi római főpolgármester szerdai bejelentése szerint májusban indul a munka, és a „poszt-Covid turizmus” idejére fejeződik be. Az átadás pontos időpontját nem nevezte meg, de más önkormányzati illetékesek szerint körülbelül egy évig tarthat a jelenleg meglehetősen elhanyagolt „szent terület”, az egyik legősibb római régészeti komplexum rendbetétele.

Az egykori Mars-mezőn négy templom és egy színház maradványai fekszenek több méter mélyen az utcaszint alatt. A rossz állapotban lévő antik romoknak jelenleg csak bizonyos részeit láthatják a járókelők fentről, az utcai korlátok mögül. A romterületre évtizedek óta csak a tér híres kóbor macskáinak, az őket etető önkénteseknek és alkalmanként régészeknek van bejárásuk.

2022-ben szabadtéri múzeumként a látogatók előtt is megnyílik az Area Sacra, ahol időszámításunk előtt 44-ben szenátorok egy csoportja halálra késelte Julius Caesart.
Fotó: Flickr

A téren álló templomok mind a köztársaság korából, vagyis a Krisztus előtti 4–1. századból származnak. Az építmények különböző életkora szabad szemmel is azonnal megállapítható, mivel minél mélyebben fekszik egy templom, annál korábbi. A Mars-mezőn állt a régi Róma első állandó és kőből emelt teátruma, a Pompeius-színház is, amelynek oszlopos előcsarnokában Kr. e. 44. március 15-én Julius Caesart megölték.

A restaurálást egymillió euróval támogatja a világhírű luxusipari cég, a Bulgari. A római ékszerház finanszírozta 2016-ban a turisták körében olyannyira kedvelt spanyol lépcső felújítását is. A cég 1884-ben a lépcső tetejénél nyitotta meg első üzletét.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.