Az állat támadáskor a hosszú, rugalmas, hegyes végű reszelőnyelvét használja, melyen méregtüskék találhatók. Nyelvük gyorsan és célirányosan lövell ki a méreganyaggal együtt, amellyel az idegrendszer egyes részeit blokkolva megbénítják áldozatukat.
A méreg több száz különféle mérgező peptidből áll, amely az úgynevezett konotoxinok keveréke. A kúpcsiga zsákmányszerzésre és védekezésre is használja a mérget, melynek több összetevőjéről is kiderült a kutatások során, hogy kiváló fájdalomcsillapító. A méreg módosított változatai valószínűleg felhasználhatók az emberek fájdalomreceptorainak blokkolására.
A Glasgow-i Egyetem kutatása alapján az így kifejlesztett fájdalomcsillapítás hatékonyabb lehet, és kevésbé okozhat függőséget, mint a jelenlegi lehetőségek.
Andrew Jamieson, a projekt vezetője elmondta, hogy a kúpcsiga által termelt konotoxinok ígéretesnek bizonyultak az orvostudományban – olvasható a Daily Mail cikkében.
A projektvezető hozzátette: az Egyesült Királyság vezető kutatói azon dolgoznak, hogy megvizsgálják, hogyan hat az állat mérge az emberi izomzatra, majd alaposan tanulmányozzák a tengeri csiga mérgének hatását. Ennek alapján kifejleszthető egy új és hatékonyabb fájdalomcsillapító.
Ez egy izgalmas projekt, alig várjuk, hogy elkezdhessük – mondta Andrew Jamieson.