Mit tudhatunk a NASA ufókutatásáról?
A NASA megjegyezte, hogy az adathalmazhoz való szabad hozzáférés nélkül szinte lehetetlen bármilyen megfigyelést ellenőrizni vagy megmagyarázni. A jelentést várhatóan 2023 közepén teszik közzé. – Az ismeretlen felfedezése az űrben és a légkörben, ezért vagyunk mi a NASA-nál – mondta Thomas Zurbuchen, a NASA Tudományos Missziói Igazgatóságának munkatársa. Az azonosítatlan légi jelenségekkel kapcsolatos adatok megértése kritikus fontosságú ahhoz, hogy tudományos következtetéseket vonhassunk le a körülöttünk zajló eseményekről. Az adatokkal a tudósok megmagyarázhatják, ami első látásra megmagyarázhatatlannak tűnik.
Ez a munka elkülönül a védelmi minisztériumban folyó kutatástól, ahol évek óta vizsgálják a pilóták által jelentett UAP-incidenseket, de a NASA júniusban megjegyezte, hogy az űrügynökség
széles körben koordinált a kormányon belül arról, hogyan alkalmazzák a tudomány eszközeit azért, hogy fényt derítenek az azonosítatlan légi jelenségek természetére és eredetére.
A Pentagon-jelentése az ufókutatással kapcsolatban
Az elmúlt években robbanásszerűen nőtt az UAP-okkal való találkozások száma, mivel a hadsereg arra ösztönözte a pilótákat, hogy dokumentálják tapasztalataikat, esetleges nemzetbiztonsági fenyegetésekre hivatkozva. A nyilvánosságra hozott incidensek jellemzően furcsa objektumokról szólnak, amelyek nagy sebességgel robognak hatalmas távolságra, nyilvánvaló meghajtórendszer nélkül. A tavaly kiadott jelentése nem talált arra utaló bizonyítékot, hogy az objektumok külföldi ellenféltől származtak, vagy földönkívüli természetűek voltak, de legtöbb jelenséget nem tudták megmagyarázni. A Pentagon tisztviselői idén májusban a képviselőház albizottsága előtt – ebben a témában ötven éve az első ilyen nyilvános meghallgatás volt – azt mondták, hogy a bejelentett találkozások száma közel húsz év alatt körülbelül 400-ra nőtt, és tizenegy esetben az objektumok és a katonai repülőgépek igen közel kerültek egymáshoz.
A tavaly június végén közzétett Pentagon-jelentésben is az állt, hogy nincs hihető magyarázat az amerikai pilóták által látott több tucat azonosítatlan repülő objektumra.
Ugyanakkor például azt elismerték, hogy valódiak azok a felvételek, melyeket 2019-ben készítettek az amerikai haditengerészet tagjai egy repülő tárgyról – ismerte el 2021 tavaszán a Pentagon a CNN-nek. Azt a valamit a haditengerészet „fémes léghajóként”, illetve „mogyorószerű objektumként” jellemezte. A Pentagon 2020 áprilisában is közzétett három – 2004-ben és 2015-ben készült – videót, melyeken azonosítatlan repülő objektumok láthatók. Az ezekhez hasonló esetek miatt 2020 augusztusában a kongresszus arra kötelezte a védelmi minisztériumot, hogy minden információt tegyen közzé.