Az ütközés után két nappal egy chilei teleszkóppal sikerült elkészíteni azt a figyelemre méltó felvételt, amelyen egy óriási üstökös formájú porfelhő látszik a hatalmas kőzet mögött.
A DART űrszonda óránként 22 500 kilométeres sebességgel ütközött neki a Földtől 11,3 millió kilométerre keringő Dimorphos aszteroidának azzal a céllal, hogy megváltoztassa a pályáját.
A művelet célja az volt, hogy kiderítsék, képesek-e megakadályozni, hogy egy kozmikus objektum elpusztítsa a földi életet. Arra még néhány hónapot várni kell, hogy kiderüljön: sikeres volt-e a művelet, és valóban megváltozott-e az aszteroida pályája, és ha igen, milyen mértékben.
A chilei csillagászok által lencsevégre kapott törmelékcsík több mint tízezer kilométer hosszan húzódik, és várhatóan még hosszabbra nyúlhat, mielőtt teljesen szétoszlik. A törmelék mozgását a következő hetekben is figyelni fogják.
Lori Glaze, a NASA egyik kutatója szerint mérföldkőnek tekinthető a DART űrszondával elvégzett művelet, amellyel „az emberiség új korszaka felé vehetünk irányt”, mert megvan az esély arra, hogy az ember képessé válhat akár egy aszteroida fenyegető becsapódásásnak elhárítására is.
A szeptember 26-i teszthez a DART űrszondát 2021. november 24-én indították útjára a kaliforniai Vanderberg űrbázisról a SpaceX Falcon–9 rakétájával a nyolcszáz méter átmérőjű Didymos, valamint a körülötte keringő, kisebb Dimorphos felé.